Polar Street hockey obhájilo gymnázium z Českého Těšína

Už po šestnácté se v Ostravě rozdělovaly medaile ve velkém finále. Milovníci florbalu jistě vědí, že jde o vyvrcholení největšího žákovského turnaje, který se hraje na území tří krajů. Poprvé v historii se podařilo nějaké škole obhájit. Mistrovský titul znovu získali reprezentanti Gymnázia Josefa Božka z Českého Těšína.

Sedm tisíc žáků začalo na 130 školách v Moravskoslezském a Olomouckém kraji a okrese Vsetín na začátku ledna bojovat o postup do dalších kol turnaje Polar Street hockey. Přes školní a oblastní kola se vyřazovacím způsobem probojovalo 64 týmů do velkého finále. To se uskutečnilo v Ostravě v hale Dubina. “Tento turnaj je stejně jako program Zdravotní pojišťovny RBP zaměřen na zdravý životní styl a prevenci. Pomůže dětem a mládeži trávit smysluplně volný čas,”  říká Robert Hruška, marketingový ředitel RBP-Zdravotní pojišťovna a mluvčí RESIDOMO Kateřina Piechowicz ho doplňuje: “My podporujeme sporty, které strhávají zájem dětí a tento turnaj má neuvěřitelný dosah mezi mladé lidi.”

O skvělou atmosféru se starali spolužáci hráčů a i oni mezi sebou soutěžili o nejlepší fanoušky. Nejhlasitější byli bubeníci z Rýmařova. 
Na hřišti byli opět nejlepší žáci Gymnázia Josefa Božka z Českého Těšina, kteří ve finále porazili Základní školu Pionýrů z Uničova. ”Včera jsme si řekli, že chceme vyhrát a tak se stalo, loni jsme taky vyhráli," říká jeden z hráčů vítězného týmu. I jejich učitel Martin Vlček byl s výkonem velmi spokojen. "Kluci všichni hrají v oddílech v Českém Těšíně a hrají i školní florbalovou ligu, takže jsou pořád s hokejkami." Nejlepším hráče se stal Matěj Šíma z Uničova.  Hlavním partnerem akce je Residomo. Dalšími partnery jsou RBP - zdravotní pojišťovna a Moravskoslezský kraj.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Slavičí dům / premiéra představení nedobrovolných herců

22.03. 18:00
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků