Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Meteorologové varují obyvatele MS kraje před požáry

V celém Moravskoslezském kraji hrozí požáry. V průběhu uplynulých svátečních dní už museli hasiči zasahovat na mnoha místech v přírodě u požárů lesů, porostů i trávy. Vzhledem k suchu a větrnému počasí se bude riziko ještě zvyšovat. Při manipulaci s ohněm proto buďte opatrní.

V MS kraji pršelo v posledních týdnech jen minimálně a sucho se už začíná projevovat v přírodě zvýšeným množstvím požárů. Od čtvrtku minulého týdne do velikonočního pondělí spěchali hasiči ke dvěma desítkám požárů. Tyto záběry jsou z požáru lesa v Krmelíně. "Hasiči MS kraje vyjížděli v prodlouženém velikonočním víkendu ke dvěma desítkám událostí v přírodě. Především šlo o požáry lesního porostu, trávy, listí, tújí, ale i odpadu a lesních polen. Pozitivní je, že se tyto události obešly bez zranění," potvrzuje mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

K suchu se navíc přidal i silný vítr, takže meteorologové vyhlásili nebezpečí požárů. Zatím jde o nízký stupeň, kdy je riziko pravděpodobného výskytu požáru vyšší než 50 procent. Příčinou požáru je ve většině případů nedbalost. "Mezi nejčastější příčiny lesních porostů a trav patří nedbalost, hra dětí apod. Lidé si neuvědomují, když rozdělávají oheň v blízkosti suchého porostu, neohraničí řádně ohniště, že může dojít k požáru," uvádí náměstek ředitele HZS MS kraje Miloš Střelka.

Hasiči znovu důrazně varují před plošným vypalováním trávy. To je pod pokutou zakázáno. Pokud se chystáte pálit například zahradní odpad, počkejte, až bude slabší vítr. U ohně mějte vždy kbelík s vodou nebo pískem a nenechávejte ho bez dozoru. Větší pálení je nutné hasičům dopředu nahlásit.   

Nahlásit chybu
Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail