Policejní preventisté už působí v našem kraji pět let

Nedílnou součástí práce policie je v dnešní době i prevence. Nejlepší - a někdy i jedinou - ochranou proti některým trestným činům je totiž dobrá informovanost. Platí to například u podvodů na seniorech, které se v poslední době už pachatelům tolik nedaří. Je to i díky policejním preventistům, kteří v Moravskoslezském kraji působí už 5 let.

Reklama

V loňském roce vyšetřovali kriminalisté v MS kraji celkem 25 případů tzv. falešných vnuků, kdy se podvodníci pokusili okrást seniory. Podařilo se jim to pouze ve třech případech a i tak škoda přesáhla půl milionu korun. Velkou zásluhu na tom, že senioři peníze nakonec nevydali, má preventivní práce policie. Už 5 let působí na všech obvodních odděleních v kraji preventisté. "Obecná témata, třeba pro děti mateřských nebo základních škol, zajišťují právě preventisté obvodních oddělení. Ta speciální témata, kyberkriminalita, apod. zajišťují policisté oddělení tisku a prevence," vysvětluje vedoucí oddělení tisku a prevence PČR MS kraje Gabriela Pokorná.

Náš kraj je v tomto ohledu ojedinělý v celé zemi. Okrsků je v kraji celkem 48 a stejný je tedy i počet policistů, kteří kromě své běžné práce pomáhají i s prevencí. Výhodou je, že se tito policisté znají s lidmi ze svého okrsku. Například ve Vratimově působí Věra Hulová. "Od první do čtvrté třídy se hodně jede BESIP a také cesty ze školy a do školy, o tom jak se chovat, jaké nebezpečí dětem hrozí. Druhý stupeň je zaměřen na rizika nových technologií nebo drogy," popisuje svou práci policistka Věra Hulová a náměstek krajského ředitele policie Radím Daněk práci preventistů chválí: "Jsme velmi spokojeni a chceme jim vytvářet další příznivé podmínky." 

Důležitá jsou i pravidelná setkání těchto specialistů na prevenci. Odborníci je na nich seznamují s novými trendy v kriminalistice a oni pak mohou lépe reagovat při setkáních s občany. 
Vyšetření Vašich znamének zdarma v 15 městech

14.05. 10:00 - 06.06. 17:00
Celý MS kraj, Viz. tabulka

Den dětí pod Lysou horou

01.06. 11:00 - 19.05. 18:42
Celý MS kraj, Koupaliště Sluníčko, Ostravice

VAMOZ - servis, a.s.
Karviná
od 23 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Vitakraft CHOVEX s.r.o.
Frýdek-Místek
od 15 500 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu