Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní preventisté už působí v našem kraji pět let

Nedílnou součástí práce policie je v dnešní době i prevence. Nejlepší - a někdy i jedinou - ochranou proti některým trestným činům je totiž dobrá informovanost. Platí to například u podvodů na seniorech, které se v poslední době už pachatelům tolik nedaří. Je to i díky policejním preventistům, kteří v Moravskoslezském kraji působí už 5 let.

V loňském roce vyšetřovali kriminalisté v MS kraji celkem 25 případů tzv. falešných vnuků, kdy se podvodníci pokusili okrást seniory. Podařilo se jim to pouze ve třech případech a i tak škoda přesáhla půl milionu korun. Velkou zásluhu na tom, že senioři peníze nakonec nevydali, má preventivní práce policie. Už 5 let působí na všech obvodních odděleních v kraji preventisté. "Obecná témata, třeba pro děti mateřských nebo základních škol, zajišťují právě preventisté obvodních oddělení. Ta speciální témata, kyberkriminalita, apod. zajišťují policisté oddělení tisku a prevence," vysvětluje vedoucí oddělení tisku a prevence PČR MS kraje Gabriela Pokorná.

Náš kraj je v tomto ohledu ojedinělý v celé zemi. Okrsků je v kraji celkem 48 a stejný je tedy i počet policistů, kteří kromě své běžné práce pomáhají i s prevencí. Výhodou je, že se tito policisté znají s lidmi ze svého okrsku. Například ve Vratimově působí Věra Hulová. "Od první do čtvrté třídy se hodně jede BESIP a také cesty ze školy a do školy, o tom jak se chovat, jaké nebezpečí dětem hrozí. Druhý stupeň je zaměřen na rizika nových technologií nebo drogy," popisuje svou práci policistka Věra Hulová a náměstek krajského ředitele policie Radím Daněk práci preventistů chválí: "Jsme velmi spokojeni a chceme jim vytvářet další příznivé podmínky." 

Důležitá jsou i pravidelná setkání těchto specialistů na prevenci. Odborníci je na nich seznamují s novými trendy v kriminalistice a oni pak mohou lépe reagovat při setkáních s občany. 
ZRUŠENO!!!Velikonoční jarmark v Bílovci

04.04. 09:00
Celý MS kraj, Zámecké nádvoří, Bílovec

Vítání svátků jara v Bašce

04.04. 09:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Alza.cz a.s. - U Perg.

od 28 000 Kč/měsíc

Detail

BERAN JIŘÍ s.r.o.

od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků