Za mlácení družky stráví pachatel ve vězení 13 let

Neplacení alimentů se krutě nevyplatilo Petru Sobeckému z Ostravy. Se svou novou družkou měl totiž velmi divoký vztah a nakonec to vyústilo až v žalobu. Jenže protože skutků bylo více a mezitím přišel trest za neplacení alimentů, byl obžalovaný za mlácení ženy odsouzen během jednoho soudního přelíčení dvakrát. Jednou na 7 a jednou na 6 let vězení.

Ubytovna Areál v Ostravě je podle nájemníků celkem často dějištěm podobných situací, jako byly ty, které projednával krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných seděl Petr Sobecký, který měl 5 let mlátit svou družku. Vše se samozřejmě odehrávalo v opilosti, beze svědků a za velkého křiku. Družka několikrát musela vyhledat ošetření v nemocnici. "Jsou to rozličná zranění. Od prostých pohmožděnin, prasklého ušního bubínku až po zlomená žebra a krvácení do dutiny hrudní," popisuje události žalobce Michal Krol.

U soudu vyšlo najevo, že napadání bylo oboustranné a v posledním případě dokonce volal policii sám obžalovaný. I jeho kamarád potvrdil, že po něm žena házela talíře a nebo mu rozbila o hlavu vázu. Jenže útoky obžalovaného končily zraněními. Jednou použil i popelník. Prý si to zasloužila. "Mrzí mě to, ale stala se věc. Ona mi systematicky ničila život," hájil se obžalovaný Petr Sobecký.

Obžalovaný se zpovídal z celkem 6 útoků, za které mu soud vyměřil 13 let vězení i když byl ohrožen trestní sazbou 5-12 let. Skutky totiž rozdělil trest za neplacení alimentů na dítě, takže byl odsouzen za první 4 útoky na 7 let  a za další 2 na 6 let vězení. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Montáže Přerov a.s.
Nový Jičín
od 100 Kč

Detail

Bruckner Group s.r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků