Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za mlácení družky stráví pachatel ve vězení 13 let

Neplacení alimentů se krutě nevyplatilo Petru Sobeckému z Ostravy. Se svou novou družkou měl totiž velmi divoký vztah a nakonec to vyústilo až v žalobu. Jenže protože skutků bylo více a mezitím přišel trest za neplacení alimentů, byl obžalovaný za mlácení ženy odsouzen během jednoho soudního přelíčení dvakrát. Jednou na 7 a jednou na 6 let vězení.

Ubytovna Areál v Ostravě je podle nájemníků celkem často dějištěm podobných situací, jako byly ty, které projednával krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných seděl Petr Sobecký, který měl 5 let mlátit svou družku. Vše se samozřejmě odehrávalo v opilosti, beze svědků a za velkého křiku. Družka několikrát musela vyhledat ošetření v nemocnici. "Jsou to rozličná zranění. Od prostých pohmožděnin, prasklého ušního bubínku až po zlomená žebra a krvácení do dutiny hrudní," popisuje události žalobce Michal Krol.

U soudu vyšlo najevo, že napadání bylo oboustranné a v posledním případě dokonce volal policii sám obžalovaný. I jeho kamarád potvrdil, že po něm žena házela talíře a nebo mu rozbila o hlavu vázu. Jenže útoky obžalovaného končily zraněními. Jednou použil i popelník. Prý si to zasloužila. "Mrzí mě to, ale stala se věc. Ona mi systematicky ničila život," hájil se obžalovaný Petr Sobecký.

Obžalovaný se zpovídal z celkem 6 útoků, za které mu soud vyměřil 13 let vězení i když byl ohrožen trestní sazbou 5-12 let. Skutky totiž rozdělil trest za neplacení alimentů na dítě, takže byl odsouzen za první 4 útoky na 7 let  a za další 2 na 6 let vězení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy