Děti z vybraných MŠ v Ostravě a Trnavy se učí řemeslům

V našem zpravodajství jsme už mnohokrát mluvili o nedostatku řemeslníků a lidí s technickým vzděláním v našem regionu. Jednou z cest, které by tuto situaci mohly pomoci vyřešit, je vést k manuální zručnosti a technickému myšlení už malé děti. Proto se několik mateřských školek z Ostravy a Trnavy spojilo v projektu určeném právě pro předškoláky.

Možná by mnohé z vás překvapilo, jak manuálně zručné dokáží být malé děti z Ostravy. Svědčí o tom tato lodička, kterou si v Dolní oblasti Vítkovice samy tvořily předškoláci ze tří školek v Moravské Ostravě a Přívozu. "Dají si to dřívko do svěráku, doříznou si to a pak k tomu trupu přišroubují zábradlí," popisuje lektor Dolní oblasti Vítkovice.

Partnerem projektu je ale i školka ze slovenské Trnavy, kde řeší podobné problémy s nezájmem mladých o technické vzdělávání, jako  u nás. "Tento projekt je úplně úžasný, protože my na Slovensku se už dlhé roky venujeme technické a prirodovednému vzdělávání," potvrzuje ředitelka MŠ Kornela Mahra z Trnavy Karin Hambálková.

Nápad, vést k manuální zručnosti a technickému myšlení už předškoláky, vznikl ale v Ostravě v Mateřské školce Hornická, kde mohou děti navštěvovat kroužky jako je Malý technik nebo Šroubci. "Záměrem toho projektu je prohloubit technické vzdělávání u dětí předškolního věku. Je to neprobádaná cesta, takže my jsme takoví průkopníci," vysvětluje ředitelka MŠ Hornické Iva Chadzipanajotidisová.

Jestli tyto aktivity opravdu v dětech probudí lásku k technice uvidíme za pár let, až se budou hlásit na střední školy. Projekt "Technické vzdělávání v mateřských školách" je financován z fondu Evropské unie Interreg V-A Slovenská republika, Česká republika.

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 21.11. 14:35
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 21.11. 14:35
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 21.11. 14:35
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků