Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z vybraných MŠ v Ostravě a Trnavy se učí řemeslům

V našem zpravodajství jsme už mnohokrát mluvili o nedostatku řemeslníků a lidí s technickým vzděláním v našem regionu. Jednou z cest, které by tuto situaci mohly pomoci vyřešit, je vést k manuální zručnosti a technickému myšlení už malé děti. Proto se několik mateřských školek z Ostravy a Trnavy spojilo v projektu určeném právě pro předškoláky.

Možná by mnohé z vás překvapilo, jak manuálně zručné dokáží být malé děti z Ostravy. Svědčí o tom tato lodička, kterou si v Dolní oblasti Vítkovice samy tvořily předškoláci ze tří školek v Moravské Ostravě a Přívozu. "Dají si to dřívko do svěráku, doříznou si to a pak k tomu trupu přišroubují zábradlí," popisuje lektor Dolní oblasti Vítkovice.

Partnerem projektu je ale i školka ze slovenské Trnavy, kde řeší podobné problémy s nezájmem mladých o technické vzdělávání, jako  u nás. "Tento projekt je úplně úžasný, protože my na Slovensku se už dlhé roky venujeme technické a prirodovednému vzdělávání," potvrzuje ředitelka MŠ Kornela Mahra z Trnavy Karin Hambálková.

Nápad, vést k manuální zručnosti a technickému myšlení už předškoláky, vznikl ale v Ostravě v Mateřské školce Hornická, kde mohou děti navštěvovat kroužky jako je Malý technik nebo Šroubci. "Záměrem toho projektu je prohloubit technické vzdělávání u dětí předškolního věku. Je to neprobádaná cesta, takže my jsme takoví průkopníci," vysvětluje ředitelka MŠ Hornické Iva Chadzipanajotidisová.

Jestli tyto aktivity opravdu v dětech probudí lásku k technice uvidíme za pár let, až se budou hlásit na střední školy. Projekt "Technické vzdělávání v mateřských školách" je financován z fondu Evropské unie Interreg V-A Slovenská republika, Česká republika.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy