Reklama

Pomozte vypátrat lupiče z ostravských prodejen

Hned dvě loupeže spáchal v Ostravě zatím neznámý pachatel. V obou případech si počínal velmi drze, když vtrhl do prodejen a pohrozil prodavačkám nožem. Z pokladen vybral peníze a utekl. Pokud lupiče poznáte na videozáznamu, okamžitě volejte linku 158.

Reklama

Poprvé lupič udeřil v sobotu 11. května po 17 hodině v drogerii Teta v centru Ostravy. Prý si nejprve prodejnu občíhl přes výlohy a po chvíli pak vtrhl dovnitř. Jak vidíte, počínal si velmi hrubě, ale naštěstí v tomto případě prodavačce nijak neublížil. "Přitlačil ji k pokladně a řekl, že pokud nevytáhne peníze, tak ji pobodá. Když bude křičet, že ji bodne," říká vedoucí prodejny.

Z pokladny kradl více než 30 tisíc korun a utekl. Tři dny nato loupil znovu. Tentokrát si vybral prodejnu s oděvy na Hlavní třídě v Porubě. Už byl surovější a prodavačku dokonce praštil a kopl. Jinak byl modus operandi stejný. "Hledáme muže 35-40 let, mírně prošedivělých hlasů, vysoký je 175 cm. Je velice pravděpodobné, že osoba je ze zahraničí," popisuje kriminalista Radim Bena.

I když zranění obou prodavaček nejsou vážná, obě mají psychické problémy. Jedna je na nemocenské a druhá navštěvuje psychiatra. "Je z toho úplně hotová, má špatné sny, ještě nevyšla sama ven, prostě se bojí," dodává vedoucí drogerie.

Podle policie je pravděpodobné, že jde o cizince, zřejmě Poláka. Proto se nemaskoval a spoléhá, že jej v Ostravě nikdo nepozná. Pokud máte k těmto případům jakékoliv informace, volejte linku 158. 
Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 19.06. 19:21
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

MATTES TRADING s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 500 Kč

Detail

Richard Kučera
Ostrava-město
od 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu