Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pomozte vypátrat lupiče z ostravských prodejen

Hned dvě loupeže spáchal v Ostravě zatím neznámý pachatel. V obou případech si počínal velmi drze, když vtrhl do prodejen a pohrozil prodavačkám nožem. Z pokladen vybral peníze a utekl. Pokud lupiče poznáte na videozáznamu, okamžitě volejte linku 158.

Poprvé lupič udeřil v sobotu 11. května po 17 hodině v drogerii Teta v centru Ostravy. Prý si nejprve prodejnu občíhl přes výlohy a po chvíli pak vtrhl dovnitř. Jak vidíte, počínal si velmi hrubě, ale naštěstí v tomto případě prodavačce nijak neublížil. "Přitlačil ji k pokladně a řekl, že pokud nevytáhne peníze, tak ji pobodá. Když bude křičet, že ji bodne," říká vedoucí prodejny.

Z pokladny kradl více než 30 tisíc korun a utekl. Tři dny nato loupil znovu. Tentokrát si vybral prodejnu s oděvy na Hlavní třídě v Porubě. Už byl surovější a prodavačku dokonce praštil a kopl. Jinak byl modus operandi stejný. "Hledáme muže 35-40 let, mírně prošedivělých hlasů, vysoký je 175 cm. Je velice pravděpodobné, že osoba je ze zahraničí," popisuje kriminalista Radim Bena.

I když zranění obou prodavaček nejsou vážná, obě mají psychické problémy. Jedna je na nemocenské a druhá navštěvuje psychiatra. "Je z toho úplně hotová, má špatné sny, ještě nevyšla sama ven, prostě se bojí," dodává vedoucí drogerie.

Podle policie je pravděpodobné, že jde o cizince, zřejmě Poláka. Proto se nemaskoval a spoléhá, že jej v Ostravě nikdo nepozná. Pokud máte k těmto případům jakékoliv informace, volejte linku 158. 
ZRUŠENO!!!Velikonoční jarmark v Bílovci

04.04. 09:00
Celý MS kraj, Zámecké nádvoří, Bílovec

Vítání svátků jara v Bašce

04.04. 09:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

DUVOX s.r.o. - 001

od 15 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

SAMBULAR s.r.o. 004

od 28 000 Kč/měsíc

Detail

ČSAD Žamberk s.r.o.- provozovna

od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků