Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pomozte vypátrat lupiče z ostravských prodejen

Hned dvě loupeže spáchal v Ostravě zatím neznámý pachatel. V obou případech si počínal velmi drze, když vtrhl do prodejen a pohrozil prodavačkám nožem. Z pokladen vybral peníze a utekl. Pokud lupiče poznáte na videozáznamu, okamžitě volejte linku 158.

Poprvé lupič udeřil v sobotu 11. května po 17 hodině v drogerii Teta v centru Ostravy. Prý si nejprve prodejnu občíhl přes výlohy a po chvíli pak vtrhl dovnitř. Jak vidíte, počínal si velmi hrubě, ale naštěstí v tomto případě prodavačce nijak neublížil. "Přitlačil ji k pokladně a řekl, že pokud nevytáhne peníze, tak ji pobodá. Když bude křičet, že ji bodne," říká vedoucí prodejny.

Z pokladny kradl více než 30 tisíc korun a utekl. Tři dny nato loupil znovu. Tentokrát si vybral prodejnu s oděvy na Hlavní třídě v Porubě. Už byl surovější a prodavačku dokonce praštil a kopl. Jinak byl modus operandi stejný. "Hledáme muže 35-40 let, mírně prošedivělých hlasů, vysoký je 175 cm. Je velice pravděpodobné, že osoba je ze zahraničí," popisuje kriminalista Radim Bena.

I když zranění obou prodavaček nejsou vážná, obě mají psychické problémy. Jedna je na nemocenské a druhá navštěvuje psychiatra. "Je z toho úplně hotová, má špatné sny, ještě nevyšla sama ven, prostě se bojí," dodává vedoucí drogerie.

Podle policie je pravděpodobné, že jde o cizince, zřejmě Poláka. Proto se nemaskoval a spoléhá, že jej v Ostravě nikdo nepozná. Pokud máte k těmto případům jakékoliv informace, volejte linku 158. 

Nahlásit chybu


K tématu
PATRIOT SECURITY s.r.o., Ostrava - Hrušov
Ostrava
od 107 Kč/hod.

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail