Prezident ocenil policistu z Ostravy za nasazení života

Mimořádné ocenění si vysloužil ostravský policista Tomáš Kocmánek. Přímo na Pražském hradě dostal od prezidenta republiky Miloše Zemana Zlatý záchranářský kříž za nasazení vlastního života při záchraně člověka. Policista loni v létě vytáhl z rozvodněné řeky tonoucího člověka.

V červenci 2018 bylo v Ostravě přijato tísňové volání. V jezu na rozvodněné řece Ostravici v Hrabové se měli topit dva muži. Jako první na místo dorazili policisté z Hrabůvky a neváhali ani vteřinu. Šlo o lidské životy a tak neváhali nasadit ty své. Jednoho z mužů vytáhli ještě pod splavem kolegové, ale druhého odnášel proud. "Přijeli jsme tam současně s hlídkou z Hrabůvky. Ve vodě jsme spatřili muže. Jeli jsme asi kilometr po proudu a hledali jsme místo vhodné k záchraně," vzpomíná policistka Adéla Vahalová.

Když takové místo našli našli, musel do akce policista Tomáš Kocmánek. Neváhal a vstoupil do silného proudu rozvodněné Ostravice. "Sundal jsem si zbraň, nebylo moc času přemýšlet a tak jsem tam prostě vběhl. Byl jsem tam asi po kolena a ten proud byl silný. Hlídka OHS mi hodila lano a zajistili mě. Potom jsem pokračoval," uvádí policistka Tomáš Kocmánek. Policistovi se podařilo bezvládného muže zachytit o dovléct na břeh. Tam se o něj postarali hasiči a zdravotníci. Za tento čin byl nejprve oceněn v rámci ankety Policista roku Ostravy, Moravskoslezského kraje a nyní ho ocenil i prezident republiky Miloš Zeman Zlatým záchranářským křížem. Předávání této prestižní ceny se uskutečnilo přímo na Pražském hradě. 
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoční koncert Miroslava Beinhauera

15.12. 17:00 - 10.12. 0:47
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí

Adventní koncert Michal Tučný revival

15.12. 17:00 - 10.12. 0:47
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků