Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prezident ocenil policistu z Ostravy za nasazení života

Mimořádné ocenění si vysloužil ostravský policista Tomáš Kocmánek. Přímo na Pražském hradě dostal od prezidenta republiky Miloše Zemana Zlatý záchranářský kříž za nasazení vlastního života při záchraně člověka. Policista loni v létě vytáhl z rozvodněné řeky tonoucího člověka.

V červenci 2018 bylo v Ostravě přijato tísňové volání. V jezu na rozvodněné řece Ostravici v Hrabové se měli topit dva muži. Jako první na místo dorazili policisté z Hrabůvky a neváhali ani vteřinu. Šlo o lidské životy a tak neváhali nasadit ty své. Jednoho z mužů vytáhli ještě pod splavem kolegové, ale druhého odnášel proud. "Přijeli jsme tam současně s hlídkou z Hrabůvky. Ve vodě jsme spatřili muže. Jeli jsme asi kilometr po proudu a hledali jsme místo vhodné k záchraně," vzpomíná policistka Adéla Vahalová.

Když takové místo našli našli, musel do akce policista Tomáš Kocmánek. Neváhal a vstoupil do silného proudu rozvodněné Ostravice. "Sundal jsem si zbraň, nebylo moc času přemýšlet a tak jsem tam prostě vběhl. Byl jsem tam asi po kolena a ten proud byl silný. Hlídka OHS mi hodila lano a zajistili mě. Potom jsem pokračoval," uvádí policistka Tomáš Kocmánek. Policistovi se podařilo bezvládného muže zachytit o dovléct na břeh. Tam se o něj postarali hasiči a zdravotníci. Za tento čin byl nejprve oceněn v rámci ankety Policista roku Ostravy, Moravskoslezského kraje a nyní ho ocenil i prezident republiky Miloš Zeman Zlatým záchranářským křížem. Předávání této prestižní ceny se uskutečnilo přímo na Pražském hradě. 
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Michal Olah, pracoviště

od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Sancolor s.r.o. - pracoviště - areál firmy SIAG

od 18 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Obrnice, okres Most, příspěvková organizace

od 16 980 do 24 780 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků