Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prezident ocenil policistu z Ostravy za nasazení života

Mimořádné ocenění si vysloužil ostravský policista Tomáš Kocmánek. Přímo na Pražském hradě dostal od prezidenta republiky Miloše Zemana Zlatý záchranářský kříž za nasazení vlastního života při záchraně člověka. Policista loni v létě vytáhl z rozvodněné řeky tonoucího člověka.

V červenci 2018 bylo v Ostravě přijato tísňové volání. V jezu na rozvodněné řece Ostravici v Hrabové se měli topit dva muži. Jako první na místo dorazili policisté z Hrabůvky a neváhali ani vteřinu. Šlo o lidské životy a tak neváhali nasadit ty své. Jednoho z mužů vytáhli ještě pod splavem kolegové, ale druhého odnášel proud. "Přijeli jsme tam současně s hlídkou z Hrabůvky. Ve vodě jsme spatřili muže. Jeli jsme asi kilometr po proudu a hledali jsme místo vhodné k záchraně," vzpomíná policistka Adéla Vahalová.

Když takové místo našli našli, musel do akce policista Tomáš Kocmánek. Neváhal a vstoupil do silného proudu rozvodněné Ostravice. "Sundal jsem si zbraň, nebylo moc času přemýšlet a tak jsem tam prostě vběhl. Byl jsem tam asi po kolena a ten proud byl silný. Hlídka OHS mi hodila lano a zajistili mě. Potom jsem pokračoval," uvádí policistka Tomáš Kocmánek. Policistovi se podařilo bezvládného muže zachytit o dovléct na břeh. Tam se o něj postarali hasiči a zdravotníci. Za tento čin byl nejprve oceněn v rámci ankety Policista roku Ostravy, Moravskoslezského kraje a nyní ho ocenil i prezident republiky Miloš Zeman Zlatým záchranářským křížem. Předávání této prestižní ceny se uskutečnilo přímo na Pražském hradě. 

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 22 500 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Poruba
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail