Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravní policisté z celého kraje soutěžili v Ostravě

V Ostravě se opět po roce uskutečnila atraktivní soutěž pro dopravní policisty Regulovčík roku. Dopraváci v ní musejí prokázat nejen schopnost vést rušnou křižovatku ve městě, ale i odborné znalosti a šikovnost za volantem služebního vozu.

Možná jste v pátek v Ostravě projížděli křižovatkou ulic 28. října a Novinářské a museli jste si rychle v paměti oprášit znalosti z autoškoly, jaká gesta používají policisté při řízení dopravy. Tentokrát ale nešlo o poruchu semaforu. Dopravní policisté soutěžili o nejlepšího regulovčíka. "Je to již 11. ročník. Soutěží se ve třech disciplínách. královskou je ta, která právě probíhá a je to řízení křižovatky," popisuje vedoucí dopravní policie MS kraje Jiří Zlý.

Řízení křižovatky je je velmi náročné a může být i nebezpečné. V některých případech, jako třeba u Vodárny v Ostravě jsou v takových situacích zapotřebí hned dva policisté. Jejich gesta musejí být přesná a srozumitelná. "Policista musí být pánem, jinak by to nešlo. On té křižovatce vládne a musí si sjednat pořádek," říká rozhodčí soutěže.

Soutěže se i letos účastní loňský vítěz z inspektorátu v Opavě. "Důležité jsou pokyny policisty a jejich srozumitelnost pro řidiče," říká několikanásobný vítěz soutěže Regulovčík roku Martin Neděla.

Letošní vítěz Regulovčíka roku MS kraje postupuje do celostátního kola, kde se utká s nejlepšími dopraváky z celé země. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy