Reklama

Dopravní policisté z celého kraje soutěžili v Ostravě

V Ostravě se opět po roce uskutečnila atraktivní soutěž pro dopravní policisty Regulovčík roku. Dopraváci v ní musejí prokázat nejen schopnost vést rušnou křižovatku ve městě, ale i odborné znalosti a šikovnost za volantem služebního vozu.

Stáhnout video
Reklama

Možná jste v pátek v Ostravě projížděli křižovatkou ulic 28. října a Novinářské a museli jste si rychle v paměti oprášit znalosti z autoškoly, jaká gesta používají policisté při řízení dopravy. Tentokrát ale nešlo o poruchu semaforu. Dopravní policisté soutěžili o nejlepšího regulovčíka. "Je to již 11. ročník. Soutěží se ve třech disciplínách. královskou je ta, která právě probíhá a je to řízení křižovatky," popisuje vedoucí dopravní policie MS kraje Jiří Zlý.

Řízení křižovatky je je velmi náročné a může být i nebezpečné. V některých případech, jako třeba u Vodárny v Ostravě jsou v takových situacích zapotřebí hned dva policisté. Jejich gesta musejí být přesná a srozumitelná. "Policista musí být pánem, jinak by to nešlo. On té křižovatce vládne a musí si sjednat pořádek," říká rozhodčí soutěže.

Soutěže se i letos účastní loňský vítěz z inspektorátu v Opavě. "Důležité jsou pokyny policisty a jejich srozumitelnost pro řidiče," říká několikanásobný vítěz soutěže Regulovčík roku Martin Neděla.

Letošní vítěz Regulovčíka roku MS kraje postupuje do celostátního kola, kde se utká s nejlepšími dopraváky z celé země. 

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Hanwha Advanced Materials Europe, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 90 000 Kč do 120 000 Kč

Detail

OKIN BPS, a.s.
Ostrava-město
od 20 000 Kč

Detail

Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu