Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava hostí unikátní festival instalací ve veřejném prostoru

Pokud jste z Ostravy a nebo zde pracujete, či chodíte do školy, možná už jste si všimli zajímavých instalací, které v posledních dnech vznikly v centru a jeho okolí. Jde o díla uznávaných architektů a umělců, která mají kultivovat či dotvářet veřejný prostor. Vše je součástí unikátního festivalu LANDSCAPE.

Toto jsou Malé Bazaly. Na těch velkých probíhá rekonstrukce a tak si zájemci mohu zahrát fotbal alespoň tady. Najdete je na pozemku nazvaném Slza mezi Novou Karolinou a ulicí 28. října v centru Ostravy. Jde o jednu z instalací v rámci festivalu Landscape. "S ateliérem H3T jsme zbudovali tyto Malé Bazaly, na kterých jsou originální sedačky z těch původních," vysvětluje autor instalace Jakub Hepp.

V rámci Festivalu Landscape vzniká postupně 30 instalací, jejichž autoři jsou uznávanými českými i zahraničními umělci či architekty, ale i studenty místních univerzit. "Jsme rádi, že jsme v Ostravě, protože je důležité, když si velká města uvědomují, jak by ten veřejný prostor měl fungovat jiným způsobem, jak ho otevírat pro občany," říká ředitel festivalu Dan Merta.

Součástí festivalu je i šest výstav, které se věnují industriálním konverzím i kvalitě veřejného prostoru. Město na festival dalo 2,5 milionu korun. "Jsme městem, o kterém panuje spousta mýtů. Prý je průmyslové, špinavé, černé, nezajímavé. My se snažíme ten názor změnit," uvádí primátor Tomáš Macura.

Landscape festival Ostrava 2019 potrvá 4 měsícem, ale některé instalace ve městě zůstanou. Vše je zdarma. 

ZRUŠENO!!!Velikonoční jarmark v Bílovci

04.04. 09:00
Celý MS kraj, Zámecké nádvoří, Bílovec

Vítání svátků jara v Bašce

04.04. 09:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

KARAT SERVIS s.r.o. - Praha-východ

od 14 600 do 15 600 Kč/měsíc

Detail

BATKA stavby, služby s.r.o. - okres Pardubice

od 16 100 do 17 500 Kč/měsíc

Detail

FLEXPLAST s.r.o. Hořovice

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků