Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obžalovaný vyloupil v Ostravě už svou sedmou banku

V Ostravě se občas stane, že nějaký lupič vykrade menší banku. V loňském roce jsme tady ale měli doslova lupičskou celebritu ze Slovenska. Peter Dančo vyloupil banku na Hlavní třídě v Porubě, což už byl jeho sedmý přepadený peněžní ústav. V těchto dnech už se ale zase zpovídá před soudem.

Slovák Peter Dančo je lupič jako ze starých časů divokého západu. Ve své domovině řádil 3 roky a vyloupil 6 bank, než ho policisté chytli. U soudu pak dostal 14 let, ale po polovině trestu byl za dobré chování propuštěn. K řemeslu se vrátil už za 4 měsíce loni v srpnu. Tentokrát ale udeřil v Ostravě. To banky šel najisto. Vytipoval si ji prostřednictvím internetu už doma na Slovensku.

S kuklou na hlavě vletěl dovnitř, šel k přepážce a na zaměstnance namířil falešnou pistoli. Ruku si přitom položil na rameno klienta, který u přepážky seděl. Odnesl si 85 tisíc korun. Ostravským kriminalistům, ale k jeho dopadení stačilo pár dní a dnes je už před soudem. "Obžalovaný se dopustil zvlášť závažného zločinu loupeže. Je ve vazbě. K činu se doznal," popisuje žalobu státní zástupkyně Lenka Břesková.

Dančo při výslechu řekl, že loupil, protože chtěl být znovu dopaden. Prohrával boj o své děti s exmanželkou a prý už nechtěl být součástí tohoto světa. "Klient toho lituje, ale více se k tomu nebudu vyjadřovat," řekl obhájce Daniel Grimm.

Za loupež mu hrozí až 8 let vězení. Nepomůže mu ani to, že zbraň byla plastová hračka. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy