Reklama

Obžalovaný vyloupil v Ostravě už svou sedmou banku

V Ostravě se občas stane, že nějaký lupič vykrade menší banku. V loňském roce jsme tady ale měli doslova lupičskou celebritu ze Slovenska. Peter Dančo vyloupil banku na Hlavní třídě v Porubě, což už byl jeho sedmý přepadený peněžní ústav. V těchto dnech už se ale zase zpovídá před soudem.

Stáhnout video
Reklama

Slovák Peter Dančo je lupič jako ze starých časů divokého západu. Ve své domovině řádil 3 roky a vyloupil 6 bank, než ho policisté chytli. U soudu pak dostal 14 let, ale po polovině trestu byl za dobré chování propuštěn. K řemeslu se vrátil už za 4 měsíce loni v srpnu. Tentokrát ale udeřil v Ostravě. To banky šel najisto. Vytipoval si ji prostřednictvím internetu už doma na Slovensku.

S kuklou na hlavě vletěl dovnitř, šel k přepážce a na zaměstnance namířil falešnou pistoli. Ruku si přitom položil na rameno klienta, který u přepážky seděl. Odnesl si 85 tisíc korun. Ostravským kriminalistům, ale k jeho dopadení stačilo pár dní a dnes je už před soudem. "Obžalovaný se dopustil zvlášť závažného zločinu loupeže. Je ve vazbě. K činu se doznal," popisuje žalobu státní zástupkyně Lenka Břesková.

Dančo při výslechu řekl, že loupil, protože chtěl být znovu dopaden. Prohrával boj o své děti s exmanželkou a prý už nechtěl být součástí tohoto světa. "Klient toho lituje, ale více se k tomu nebudu vyjadřovat," řekl obhájce Daniel Grimm.

Za loupež mu hrozí až 8 let vězení. Nepomůže mu ani to, že zbraň byla plastová hračka. 

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

ATLAS servis CZ, s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Work Service Czech s.r.o.
Opava
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu