DOPRAVNÍ REVUE: Rekonstrukce Výškovických mostů je v další fázi

Rekonstrukce ulice Výškovické a také výškovických mostů v Ostravě postoupila do další fáze. Od čtvrtého června jsou pro řidiče úplně neprůjezdné. Ti tak musí bohužel počítat s objízdnými trasami, ale s jinými než v první etapě.

Jinak to prostě nešlo, shodně tvrdí investoři velké rekonstrukce výškovických mostů - řidiči si často myslí opak. Kvůli kritickému stavu mostů a dalším dopravním stavbám v Ostravě ale nešlo vytvořit komfortnější harmonogram prací a výluk. "Technologicky to nejde. Most je z jednoho kusu a nejde jezdit na půlce. Most se musí zbořit, jiná možnost není," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka (ODS).

Od loňského jara tady vznikly nové západní mosty a severozápadní rampa. Po převedení tramvajové dopravy tak může začít demolice. "Stávající staré mosty se budou bořit a Rudná bude uzavřena, stejně jako v loňském roce. Firma potom bude stavět čtyři nové mosty - cyklo, silniční a tramvajový, tak aby, pevně doufáme, se ty mosty na konci roku otevřou," dodává Jakub Unucka.

Místo je tedy průjezdné jen pro složky integrovaného záchranného systému. Do té doby budou muset řidiči mosty objet po Čujkovově a Plzeňské ulici. Velkou část z nákladů na opravu Výškovických mostů, tedy zhruba 328 milionů korun bez DPH hradí Evropská unie, o zbytek financí se dělí Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava, respektive dopravní podnik. Na nové mosty by řidiči měli vyjet na konci letošního roku.
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 15.10. 0:54
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 15.10. 0:54
Celý MS kraj, Městský úřad Jablunkov

Spisovatelé do knihoven - Ondřej Hložek / autorské čtení

22.10. 18:00 - 15.10. 0:54
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Jan Kovář
Frýdek-Místek
od 20 500 Kč

Detail

PTS Josef Solnař, s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu