V Ostravě byla opět podvodníkem okradena seniorka

Podvodníci jsou nenapravitelní a neustále vymýšlejí nové a nové finty, aby se vloudili do bytů či domů seniorů a okradli je. V Ostravě policisté vyšetřují další takový případ. Tentokrát zloděj babičce navykládal, že u ní bude malovat a přišel si proto prohlédnout prostory. Nakonec ji okradl ji o šperky.

Podvodníci, kteří se zaměřují na důchodce postupují podobně. Na začátku si vyhlédnut na zvonku jméno, které není v dnešní době příliš obvyklé. Například Božena, Růžena, Anděla nebo Květa. Na ten pak zazvoní a pak už přednesou svou báchorku. V posledním případě v Ostravě to byl falešný natěrač. "V Ostravě prověřujeme okolnosti krádeže a porušování domovní svobody. Zatím neznámý muž použil smyšlenou záminku a vnikl do obydlí 85leté seniorky. Muž zazvonil u domu a ženě sdělil, že je domluven s příbuzným, bude v domě malovat, proto si přišel prohlédnout prostory. Poškozená neznámého do obydlí pustila," popisuje mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Muž si byt obhlížel a a přitom ho zaujal šperk, který měla důchodkyně na krku. Řekl, že ho má špatně uchycený, sundal jí ho a a utekl. Měl cenu 6 tisíc korun. Podobných fint mají zloději mnoho a proto o nich policisté v rámci prevence, často seniory informují. Pomáhá jim i kniha Černá kronika aneb ze soudních síní. "Je v ní 12 příběhů, které vycházejí z reality. Chce seniorům přiblížit krizové situace, do kterých se mohou dostat a ukázat jim cestu, jak se jim vyhnout a nebo jak reagovat," potvrzuje mluvčí policie Daniela Vlčková. 

Policisté znovu důrazně varují seniory, aby nikoho cizího nepouštěli do bytu. Pokud je někdo z rodiny kontaktuje přes pevnou telefonní linku, měli by vše ověřit zpětným voláním na mobil a rozhodně nikomu cizímu nedávat žádné peníze. 
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 17:11
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 18:30 - 17:11
Celý MS kraj, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků