Hasiči ze Stanislavic připravili děti na bezpečné prázdniny

Školákům začaly dvouměsíční prázdniny. O to, aby byly bezpečné, se postarali dobrovolní hasiči ze Stanislavic. Pro děti připravili sportovně výchovné dopoledne..

„Prázdniny jsou obdobím radovánek, děti se mnohdy nudí a vymýšlí hlouposti. Zopakovali jsme si čísla tísňového volání, co mají říct do telefonu. Řekli jsme si, na co dávat pozor prázdninách tzn. že se oheň může rozdělávat minimálně minimálně 50 m od lesa ,že musí dávat pozor na silný vítr apod. Řekla jsem jim, co mají dělat, když jim chytnou kalhoty nebo mikina, že se mají kutálet po zemi doleva a doprava, prostě válec sudy, aby se to co nejrychleji uhasilo,“ řekla preventistka HZS MSK Územní odbor Karviná Karína Štemberková.

„V lese nemůžeme rozdělávat oheň a hrát si se zápalkama.“ „Když někde hoří, musím volat hasiče 150.“ „Musím říct, kde se to stalo, jak se jmenují a jak se to stalo,“ řekly děti.

Profesionální hasiči z Českého Těšína, kteří přijeli ze svým zásahovým vozidlem,  dětem mimo jiné řekli a ukázali, jak jsou připraveni na boj s lesními požáry.

Děti se během akce mohli navíc blíže seznámit i s hasičským kroužkem, který se ve Stanislavicích těší velkému zájmu.

„Je pravdou, že když to naše místní děti z mateřské a základní školy vidí, tak se potom přihlásí, ale nicméně musím podotknout, že tady máme spoustu dětí , které k nám tady dojíždějí , protože jsme tady v širokém dalekém okolí jediná fungující přípravka,“ konstatovala vedoucí mládeže SDH Český Těšín-Stanislavice Pavlína Pinkavová.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků