Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté chtějí pomoci s pátráním po vrahovi dítěte

V minulém týdnu jsme vás informovali o hrůzném nálezu těla novorozence v kontejneru v Karviné. Odborníci zjistili už podle prvního ohledání, že se jedná o vraždu a okamžitě se rozjelo rozsáhlé pátrání. Odhalení vraha by nyní pomohla pomoc svědků. Policisté proto zveřejnili fotografie povlečení a košile, ve kterém byl novorozenec zabalen.

Červeno bílá kostkovaná košile na cvočky a bílé povlečení nejspíše na malý polštář s barevnými obrázky a nápisy . Dobře si je prohlédněte, jestli vám nejsou povědomé. Bylo v nich zabaleno tělo novorozence, kterého našel v minulém týdnu v úterý 2. července bezdomovec v kontejneru na Holubově ulici v Karviné. "Já jsem byla venku se psem a zastavil mě bezdomovec, jestli mám telefon, že mám zavolat, že tam je dítě, novorozeně, zahozené do popelnice," popsala svědkyně Irena Nagyová.

Policisté provádějí rozsáhlé pátrání v okolí a pátrají po ženě, která byla těhotná. Zatím jsou ale neúspěšní a tak se rozhodli zapojit do vyšetřování i veřejnost. Pomoci by mohla právě košile a povlečení, ve kterých bylo tělíčko zabaleno. "Kriminalisté provedli ohledání místa činu. Zajistili stopy, které nyní zkoumají znalci. Vrchní komisař nařídil pitvu," vysvětluje policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Klíčové svědectví by mohli případně podat i lékaři, kteří se v této oblasti starají o obyvatele, nebo gynekologové či pediatři. "O pomoc žádáme také lékaře, aby provedli kontrolu těhotných a žen po porodu, včetně novorozenců," dodává Pokorná.

Jakoukoliv informaci ať už ke košili, povlečení, těhotné ženě či cokoliv jiného, co by mohlo pomoci při pátrání, můžete okamžitě volat na bezplatnou policejní linku 158. 
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

Skype Czech Republic s.r.o.

od 53 000 Kč/měsíc

Detail

Žatecký spolek Handicap, z.s. - pracoviště

od 21 700 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků