Policisté chtějí pomoci s pátráním po vrahovi dítěte

V minulém týdnu jsme vás informovali o hrůzném nálezu těla novorozence v kontejneru v Karviné. Odborníci zjistili už podle prvního ohledání, že se jedná o vraždu a okamžitě se rozjelo rozsáhlé pátrání. Odhalení vraha by nyní pomohla pomoc svědků. Policisté proto zveřejnili fotografie povlečení a košile, ve kterém byl novorozenec zabalen.

Červeno bílá kostkovaná košile na cvočky a bílé povlečení nejspíše na malý polštář s barevnými obrázky a nápisy . Dobře si je prohlédněte, jestli vám nejsou povědomé. Bylo v nich zabaleno tělo novorozence, kterého našel v minulém týdnu v úterý 2. července bezdomovec v kontejneru na Holubově ulici v Karviné. "Já jsem byla venku se psem a zastavil mě bezdomovec, jestli mám telefon, že mám zavolat, že tam je dítě, novorozeně, zahozené do popelnice," popsala svědkyně Irena Nagyová.

Policisté provádějí rozsáhlé pátrání v okolí a pátrají po ženě, která byla těhotná. Zatím jsou ale neúspěšní a tak se rozhodli zapojit do vyšetřování i veřejnost. Pomoci by mohla právě košile a povlečení, ve kterých bylo tělíčko zabaleno. "Kriminalisté provedli ohledání místa činu. Zajistili stopy, které nyní zkoumají znalci. Vrchní komisař nařídil pitvu," vysvětluje policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Klíčové svědectví by mohli případně podat i lékaři, kteří se v této oblasti starají o obyvatele, nebo gynekologové či pediatři. "O pomoc žádáme také lékaře, aby provedli kontrolu těhotných a žen po porodu, včetně novorozenců," dodává Pokorná.

Jakoukoliv informaci ať už ke košili, povlečení, těhotné ženě či cokoliv jiného, co by mohlo pomoci při pátrání, můžete okamžitě volat na bezplatnou policejní linku 158. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

Dnes
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků