Horalské slavnosti v Jablunkově nabídnou bohatý program

První srpnový víkend bude v Jablunkově patřit folkloru. Třídenní horalské slavnosti nabídnou návštěvníkům bohatý kulturní program. Na své si tak přijdou všechny věkové generace.

Koho nepotkáš celý rok, toho potkáš na Gorolu. Toto rčení bude zcela jistě platit první srpnový víkend. V jablunkovském městském lese se už po dvaasedmdesáté sejdou příznivci folklóru na třídenních horalských slavnostech.

„Letošní g Gorolski Święto zahájíme v pátek 2. srpna a ukončíme pak v neděli 4. srpna. Pátek je věnován fajnšmekrům, sobota mládeži,“ řekl předseda organizačního výboru Gorolskigo Święta Jan Ryłko.

Nedělní program je zahájen ekumenickou bohoslužbou a slavnostním průvodem. Během třídenní slavnosti se na podiu v přírodním amfiteátru představení desítky folklorních souborů a kapel nejen z našeho regionu, ale i ze zahraničí.

„Celý pátek máme věnován slavonské kultuře. Přijedou k nám Chorvati i se svou domácí gastronomií. V sobotu vystoupí soubory s Maďarska, Rumunska a Gruzie. V neděli se pak návštěvníkům představí soubor z Ukrajiny,“ řekla členka organizačního výboru Lucie Peter Tomková.

„Kromě toho budou v městském lese připravovány horalské speciality,“ dodal Ryłko.

Kromě tradičních bramborových placků si lidé budou moci letos pochutnat i na jehněčích specialitách.

„Letošní novinkou bude program Kdo má ovce, ten má co chce, kde chceme propagovat jehněčí maso. Ochutnat budete mohli jehněčí guláš, párky a světovou raritu Bystřický ovčí tatar,“ upřesnil Leszek Richter.

Své místo na horalských slavnostech má i sport. V sobotu 3. srpna se bude například běhat o džbánek mléka.

V neděli se pak návštěvníkům slavnosti představí mimo jiné soubor z Ukrajiny.

Kromě tradičních bramborových placků si lidé budou moci letos pochutnat i na jehněčích specialitách.

Své místo na horalských slavnostech má i sport. V sobotu 3. srpna se bude například běhat o džbánek mléka nebo turistické akci pojmenované O kyrpce Macieja. Velké oblibě se těší i páteční setkání s poezií  Kawiarenka Pod Pegazem ”. Své místo mají v městském lesíku i šikovné horalské ruce.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků