Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stačí i malá jiskra! Hasiči v celém kraji bojují s požáry na polích

V posledních dnech museli hasiči bojovat s mnoha požáry polí po celém MS kraji. Asi nejhorší byla situace ve Vřesině u Ostravy a také v Lesních Albrechticích, kde oheň řádil na nesklizeném polic. Hasiči byli vystaveni velkému žáru, ale pochvalu si zaslouží i místní zemědělci, kteří jim pomáhali.

Hustý bílý kouř viditelný už z velké dálky. To mají všechny požáry polí společné. Toto jsou záběry z Vřesiny u Ostravy, kde hořelo o víkendu 22 hektarů obilí, ale z větší části naštěstí jen strniště. Kromě profesionálních hasičů, přijelo pomoci i několik jednotek dobrovolných hasičů. Každá ruka byla v extrémních podmínkách dobrá. Poděkování si zaslouží i zemědělci, kteří pomohli se svými stroji. "Oheň byl přiživován větrem, tudíž se rychle šířil. Naštěstí se ho jednotkám podařilo lokalizovat tak, aby nedošlo k přeskočení ohně z pole do lesa," popisuje zastupující mluvčí HZS MS kraje Lukáš Popp.  

Zatímco v tomto případě zatím nebyla příčina stanovena, při podobném požáru v Lesních Albrechticích už ano. Tam hořelo 14 hektarů obilí. Oheň způsobila jiskra. "Z největší pravděpodobností se jednalo o nějaký kámen, který vyletěl z toho kombajnu a způsobil požár," dodává Popp.

I když jsou zemědělci velmi opatrní, je v době sucha velmi obtížné zabránit podobným požárům. "Chování zemědělců je obecně velmi zodpovědné. Oni mají zákaz kouření na polích. Vozí také několik hasících přístrojů," vysvětluje mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

Při požáru oblí jdou škody do statisíců. Podobných, ale menších požárů bylo v posledních dnech ještě více, ale hasiči si s nimi vždy včas poradili. Proto buďte při manipulaci s ohněm v přírodě velmi opatrní. 
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků