Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Obnova hedvábné stezky? V provozu je nová letecká cargo linka do Asie

Symbolická obnova významné obchodní trasy - tedy hedvábné stezky - i tak se dá mluvit o nové cargo lince mezi Českem, potažmo střední Evropou a novou linkou do Asie, tedy do Číny a Uzbekistánu.

"Předcházely tomu měsíce příprav a vyjednávání. Hledali jsme správného logistického partnera, který dokáže konsolidovat cargo z Evropy a Asie. Linka bude létat dvakrát týdně, operovat bude Uzbekistan Airways," vysvětluje obchodní ředitel Letiště Ostrava a. s. Stanislav Bujnovský.

Garantem projektu je společnost EGT Express. Náklad a zboží z e-commerce budou po příletu do Ostravy distribuovány do celé Evropské unii. Opačným směrem poletí konsolidované zásilky z Evropy, ale i USA, Číny a zbytku světa do hubu v Taškentu, odkud budou dále rozváženy po celé Asii.

"Jedná se o velmi významnou záležitost a je to pro nás milník na poli rozvoje cargo dopravy. Tímto jsme se zařadili mezi elitní skupinu letišť, které mají ze svého regionu pravidelnou cargo linku do Číny," dodává Stanislav Bujnovský.

Moravskoslezský kraj vnímá letiště jako vstupní bránu do regionu. Nákladní doprava je jedním z pilířů jeho celkové strategie. A pro cargo vzniklo a dále vzniká silné zázemí. 20. června se v Mošnově otevřelo obří logistické centrum. "Příští rok se má stavět 100.000 metrů čtverečních hala a taky i na krajské průmyslové zóně, působí tady zahraniční společnosti. Vzniká tady největší dopravní uzel široko daleko," říká náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka (ODS).
Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

ZEMAN maso - uzeniny, a.s. - pracoviště Broumov

od 21 000 Kč/měsíc

Detail

SMAILE COMPANY s.r.o. - Pivovar Velké Popovice

od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

SLAVOŠOV, s.r.o. - Wiegel Žebrák žárové zinkování s.r.o.

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků