DOPRAVNÍ REVUE: Obnova hedvábné stezky? V provozu je nová letecká cargo linka do Asie

Symbolická obnova významné obchodní trasy - tedy hedvábné stezky - i tak se dá mluvit o nové cargo lince mezi Českem, potažmo střední Evropou a novou linkou do Asie, tedy do Číny a Uzbekistánu.

"Předcházely tomu měsíce příprav a vyjednávání. Hledali jsme správného logistického partnera, který dokáže konsolidovat cargo z Evropy a Asie. Linka bude létat dvakrát týdně, operovat bude Uzbekistan Airways," vysvětluje obchodní ředitel Letiště Ostrava a. s. Stanislav Bujnovský.

Garantem projektu je společnost EGT Express. Náklad a zboží z e-commerce budou po příletu do Ostravy distribuovány do celé Evropské unii. Opačným směrem poletí konsolidované zásilky z Evropy, ale i USA, Číny a zbytku světa do hubu v Taškentu, odkud budou dále rozváženy po celé Asii.

"Jedná se o velmi významnou záležitost a je to pro nás milník na poli rozvoje cargo dopravy. Tímto jsme se zařadili mezi elitní skupinu letišť, které mají ze svého regionu pravidelnou cargo linku do Číny," dodává Stanislav Bujnovský.

Moravskoslezský kraj vnímá letiště jako vstupní bránu do regionu. Nákladní doprava je jedním z pilířů jeho celkové strategie. A pro cargo vzniklo a dále vzniká silné zázemí. 20. června se v Mošnově otevřelo obří logistické centrum. "Příští rok se má stavět 100.000 metrů čtverečních hala a taky i na krajské průmyslové zóně, působí tady zahraniční společnosti. Vzniká tady největší dopravní uzel široko daleko," říká náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka (ODS).
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků