DOPRAVNÍ REVUE: Policie vyrazila na preventivní kontroly, přelom prázdnin a školního roku bývá tragický

Moravskoslezská policie se na přelomu prázdnin a začátku školního roku zaměřila na bezpečnost. Policisté preventivně kontrolovali dodržování dopravních předpisů, ale zaměřili se i na technický stav aut a další věci.

Hustý provoz a zvýšené riziko bouraček - tak většinou vypadá konec prázdnin a začátek školního roku na silnicích. "I na tuto situaci v těchto chvílích reagují také moravskoslezští policisté. V rámci dopravně-bezpečnostní akce, která má také preventivní charakter, se zaměřují na kontrolu dodržování pravidel jízdy," vysvětluje mluvčí PČR MSK Soňa Štětínská.

Policisté zkontrolovali 3 135 vozidel. Zjistili 554 dopravních přestupků. Naprostou většinu z nich vyřídili pokutami za téměř 300 000 korun. Nejčastějším přestupkem bylo překročení povolené rychlosti jízdy. Policisté ale zastavili 7 řidičů, kteří byli za volantem pod vlivem alkoholu. Zarážející je ale technický stav vozidel - 54 nebo 30 řidičů, kteří nepoužilo bezpečnostní pásy. Přestupků se dopustili také tři chodci. Právě na ně bude policie i BESIP apelovat v následujících dnech, kdy se začne stále dříve stmívat.
innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků