Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Policie vyrazila na preventivní kontroly, přelom prázdnin a školního roku bývá tragický

Moravskoslezská policie se na přelomu prázdnin a začátku školního roku zaměřila na bezpečnost. Policisté preventivně kontrolovali dodržování dopravních předpisů, ale zaměřili se i na technický stav aut a další věci.

Hustý provoz a zvýšené riziko bouraček - tak většinou vypadá konec prázdnin a začátek školního roku na silnicích. "I na tuto situaci v těchto chvílích reagují také moravskoslezští policisté. V rámci dopravně-bezpečnostní akce, která má také preventivní charakter, se zaměřují na kontrolu dodržování pravidel jízdy," vysvětluje mluvčí PČR MSK Soňa Štětínská.

Policisté zkontrolovali 3 135 vozidel. Zjistili 554 dopravních přestupků. Naprostou většinu z nich vyřídili pokutami za téměř 300 000 korun. Nejčastějším přestupkem bylo překročení povolené rychlosti jízdy. Policisté ale zastavili 7 řidičů, kteří byli za volantem pod vlivem alkoholu. Zarážející je ale technický stav vozidel - 54 nebo 30 řidičů, kteří nepoužilo bezpečnostní pásy. Přestupků se dopustili také tři chodci. Právě na ně bude policie i BESIP apelovat v následujících dnech, kdy se začne stále dříve stmívat.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

A.RAYMOND JABLONEC s.r.o.

od 22 500 Kč/měsíc

Detail

AGROSTROJ International, s.r.o.

od 23 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

V A R I A - spol. s r.o.

od 20 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků