Na Prodlouženou Rudnou už vyjela první technika, stavebníci chtějí mít hotovo do konce roku

Teprve v pondělí získal dostavba prodloužené Rudné stavební povolení a dnes už na posledním úseku panuje čilý stavební ruch. Realizátor stavby firma Strabag tak plní slovo a okamžitě zahájila práce. Zástupci vedení našeho kraje, ale hlavně řidiči věří a doufají, že by silnice mohla být hotova ještě do konce roku.

Tak už je to opravdu tady. Bagry, které nakládají korby nákladních vozů, musí přesvědčit i největší pesimisty, kteří stále nevěřili, že se po letech podařilo odblokovat dostavbu Prodloužené Rudné. Na chybějících 414 metrech už vládne čilý stavební ruch. "Bagry pracují na pokládce kanalizačního potrubí, na skrývce ornice, probíhá demontáž stávající protihlukové stěny a začalo se pracovat na přeložkách sítí," popisuje mluvčí společnosti STRABAG Edita Novotná.

Bagry shrnují povrch břehů podél silnice, odstraňují se původní betonové bariéry. Zmizela už také panelová cesta k rybníku kvůli které se nestavělo. Tu totiž Dušan Richtár, který vlastní dům kousek od cesty, zatížil za zvláštních okolností věcným břemenem chůze a jízdy. A to v době, kdy už byla celá trasa vykoupena. Za zrušení břemen zaplatil stát Richtárovi a sdružení Skalka 670 tisíc. V úterý dostalo stavební povolení poslední razítko a Strabag začal stavět. "Strabag se vzdal některých zakázek, aby měl volné kapacity na letošní podzim," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka.

Strabag má sice na stavbu 18 měsíců, prý ale existuje možnost, že to silničáři stihnou ještě do Vánoc, což by byl pro tisíce řidičů i obyvatel Poruby ten nejhezčí vánoční dárek.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků