Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Valná hromada klastru SINEC přijala 4 nové firmy

Na krajském úřadě se 24. září setkala valná hromada klastru sociálních inovací a podniků SINEC. Firmy v něm sdružené zaměstnávají zdravotně a tělesně postižené.

Klastr SINEC zastřešuje sociální podnikání v rámci Moravskoslezského kraje. Aktuálně sdružuje více než šedesát podniků. Valná hromada probíhá minimálně jednou v roce. "Seznámíme členy s tím, co se událo za celou dobu, co se plánuje dopředu. Na valné hromadě to má vždy ucelený punc. Nejaktuálnější řešení je spojení aktérů sociálního podnikání v rámci více krajů a určitá diskuze o tom, kam se sociální podnikání v této republice ubírá," vysvětluje Jana Juřenová, prezidentka klastru SINEC.

Prostředí Moravskoslezského kraje v oblasti sociálního podnikání je unikátní. "Jak se tady vytváří po dlouhá léta společensky společenské podnikání, které lidem umožňuje pracovat v přirozeném pracovním prostředí, a to lidem, kteří jsou výrazně omezeni nebo téměř nezaměstnatelní v běžném prostředí. Klastr považujeme za významného partnera, je to subjekt, který nám pomáhá to prostředí kultivovat," říká Daniel Rychlík, vedoucí Odboru sociálních věcí z Krajského úřadu MSK.

Valná hromada schválila přijetí čtyř nových podniků, které budou v klastru působit. Podniky sdružené v klastru SINEC zaměstnávají více než 2000 zaměstnanců. Většina je zdravotně postižená nebo handicapovaná. Celkový obrat těchto firem je více než půl miliardy korun ročně.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Praha, Dejvice, Pod Juliskou

od 17 200 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

KOČORVA s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 19 200 Kč/měsíc

Detail

Lavoro agency s.r.o. - Plzeňský kraj

od 15 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků