Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při krájení cibule propíchla i manžela. 62letá žena z Opavy dostala 8 let vězení

Manželské konflikty mohou končit různě, ale většinou se dvojice nakonec udobří. V případě, který nyní projednává Krajský sodu v Ostravě, měla bohužel manželka při hádce nůž a tak to skončilo špatně. Manžel následkům bodnutí podlehl. 62leté důchodkyni hrozilo 16 let vězení, u soudu nakonec odešla s verdiktem osm let za mřížemi.

Oslava Silvestra se vymkla z kontroly v Zahrádkářské osadě Zátiší v Opavě. 62letá žena tam se svým 64letým manželem nejprve kolem oběda hostila své děti. Ty odpoledne odešly a kolem 7 hodin večer chystala pohoštění na večer. Krájela cibuli na tatarák 20 centimetrovým kuchyňským nožem a popíjela ze sklenky víno. Manžel se díval na televizi a přitom se začali hádat. "Paní obžalovaná měla napadnout s pomocí nože svého manžela. V podstatě mu měla způsobit pouze jedno poranění břicha. Ten důvod je jednoduchý. Poškozený měl paní obžalované vyčítat onu konzumaci alkoholu," popisuje žalobce David Bartoš.

Žena pak manžela položila do postele, ránu mu ošetřila a zavolala děti. Doufala, že nejde o nic vážného. Jenže šlo a děti zavolaly záchranku. Muž za tři dny v nemocnici zemřel. Důchodkyně byla obviněna z ublížení na zdraví. "To není lítost, to je velká bolest," řekla s pláčem řekla obviněná a obhájce Tomáš Doležal dodává: "Přišla o životního partnera, už to je pro ní největším trestem."

Jako už mnohokrát v těchto rodinných konfliktech hrál, důležitou roli alkohol. Nebýt opilosti, zřejmě by se nic podobného nestalo. "Z těch případů, které řeším, je to většina. Většina těch věcí je zapřičiněna nebo spoluzapřičiněna alkoholem," potvrzuje žalobce.

Ženě hrozilo za ublížení na zdraví s následkem smrti až 16 let vězení. Krajský soud ji vyměřil 8 roků za mřížemi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy