LÉTA BĚŽÍ: I hrdinové mohou být handicapovaní, potvrdil to další ročník akce "Rekordy handicapovaných hrdinů"

I hrdinové mohou být handicapovaní. Důkazem je mimo jiné další ročník slavnostního vyhlášení jejich rekordů. Na krajském úřadě padlo také to, že Moravskoslezský kraj je jediný v republice, který tuto akci pořádá. Během tří let se z akce stala celorepubliková.

Čtyři kategorie - hrdinové, emisaři, pečující a projekty handicapu. Každý rok něco přibývá a ocenění na Rekordech handicapovaných hrdinů jsou aktuálně už z celé republiky. "Každá ta kategorie má tři vítěze. U nás není druhé a třetí místo, u nás jsou všichni vítězové," vysvětluje iniciátor akce Jiří Muladi.

"Kdokoliv, kdo pošle návrh v rámci celé České republiky a nominuje někoho, kdo by měl být tím nositelem, kdo by měl být uveden v takzvané prezentaci, kterou knižně vydáváme. Myslíme si, že rekordy handicapovaných patří mezi ty, které by si měla uvědomovat celá společnost," dodává náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil (KDU-ČSL).

Mezi oceněnými z Moravskoslezského kraje byla například Kateřina Vlková z Bolatic. Na invalidní vozík se dostala ve svých dvaceti letech po těžké autonehodě.  Ale nevzdala to a mimo jiné vytvořila i sošku pro tuto příležitost, sama ji předala dalšímu oceněnému v kategorii emisaři handicapu - fotografovi Jindřichu Štreitovi, ten má k sociální oblasti velmi blízko. "Tak jsem byl vychován rodiči, takže má fotografická práce je zaměřena na sociální projekty," uvedl Jindřich Štreit.

Oceněni byli i pečující v handicapu, tedy ti, kteří se sami obětují pro druhé.  V projektech handicapu se objevilo i letošní mistrovství světa v parahokeji, které výrazně zpopularizovalo sport handicapovaných.
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 17.11. 21:19
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 17.11. 21:19
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 17.11. 21:19
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků