Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: I hrdinové mohou být handicapovaní, potvrdil to další ročník akce "Rekordy handicapovaných hrdinů"

I hrdinové mohou být handicapovaní. Důkazem je mimo jiné další ročník slavnostního vyhlášení jejich rekordů. Na krajském úřadě padlo také to, že Moravskoslezský kraj je jediný v republice, který tuto akci pořádá. Během tří let se z akce stala celorepubliková.

Čtyři kategorie - hrdinové, emisaři, pečující a projekty handicapu. Každý rok něco přibývá a ocenění na Rekordech handicapovaných hrdinů jsou aktuálně už z celé republiky. "Každá ta kategorie má tři vítěze. U nás není druhé a třetí místo, u nás jsou všichni vítězové," vysvětluje iniciátor akce Jiří Muladi.

"Kdokoliv, kdo pošle návrh v rámci celé České republiky a nominuje někoho, kdo by měl být tím nositelem, kdo by měl být uveden v takzvané prezentaci, kterou knižně vydáváme. Myslíme si, že rekordy handicapovaných patří mezi ty, které by si měla uvědomovat celá společnost," dodává náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil (KDU-ČSL).

Mezi oceněnými z Moravskoslezského kraje byla například Kateřina Vlková z Bolatic. Na invalidní vozík se dostala ve svých dvaceti letech po těžké autonehodě.  Ale nevzdala to a mimo jiné vytvořila i sošku pro tuto příležitost, sama ji předala dalšímu oceněnému v kategorii emisaři handicapu - fotografovi Jindřichu Štreitovi, ten má k sociální oblasti velmi blízko. "Tak jsem byl vychován rodiči, takže má fotografická práce je zaměřena na sociální projekty," uvedl Jindřich Štreit.

Oceněni byli i pečující v handicapu, tedy ti, kteří se sami obětují pro druhé.  V projektech handicapu se objevilo i letošní mistrovství světa v parahokeji, které výrazně zpopularizovalo sport handicapovaných.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy