Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jedinou ranou pěstí zabil v Třinci muže. Teď ho čeká vězení

Krajský soud v Ostravě uzavřel případ, o kterém jsme vás informovali už začátkem roku. Opilý mladík chodil po Třinci a mlátil na potkání lidi. Jednoho muže bohužel praštil tak nešťastně, že se uhodil hlavou o asfalt. Následkům zranění podlehl. Za to čeká obžalovaného 6 a půl roku vězení.

Teprve 18letý mladík je v Třinci známý jako rváč. Své pověsti dělal čest i osudné dubnové noci loňského roku. Podle obžaloby v podstatě chodil po městě a vyvolával šarvátky. Jenže ta třetí skončila špatně. Jeho obětí se stal muž, který se zastal svého známého. "Úderem pěstí srazil jiného muže na zem. Ten spadl tak nešťastně, že se prudce hlavou udeřil o asfaltový povrch. Na následky zranění zemřel," upřesnil žalobu Vít Legerský.

Mladík u soudu tvrdil, že rvačky nevyvolával, ale uklidňoval. Tomu ale uvěřila snad jen jeho babička. V minulosti už byl dokonce za útoky trestán. Dvakrát byl také na záchytce a dokonce běhal opilý nahý po Třinci. "Dělá si legraci. Je veselý a přátelský, ale neví, co muže v té srandě říct. Ale, že by začal on....aspoň co já vím, sám nezačíná," hájila vnuka babička.

I když muž následkem pádu zemřel, byl mladík souzen za ublížení na zdraví a výtržnictví. Hrozilo mu 5-10 let vězení. Soudkyně se přiklonila ke spodní hranici sazby. "Byl uznán vinným a byl mu vyměřen trest v délce 6 let a 6 měsíců. Ponechal si lhůtu na rozmyšlenou," říká mluvčí Krajského soudu v Ostravě Klára Krystynová.

Součástí rozsudku je také nařízená protialkoholní léčba. Při všech mladíkových incidentech hrál totiž významnou roli alkohol. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy