Chcete prožít olympiádu na vlastní kůži? Přijďte v létě na Olympijský festival do Ostravy

Téměř padesát sportů si budou moci v Ostravě vyzkoušet fanoušci na vlastní kůži v rámci Olympijského festivalu, který se v létě bude konat v průběhu olympiády v Tokiu. Připraveny jsou ale také víkendové akce do Třince a na Slezskou Hartu.

Ostrava je městem sportu, což se potvrzuje každou další akcí. Například po šampionátu v para hokeji se o ostravských fanoušcích mluvilo po celém světě a Světový pohár v beachvolejbalu v Dolních Vítkovicích byl vyhlášen nejlepším turnajem celého roku. Proto není divu, že v olympijské roce 2020 čeká fanoušky Olympijský festival. "Za prvé chceme podpořit sportovce v Tokiu. Spousta jich pochází z tohoto regionu. Druhá věc je, že se chceme zaměřit na děti. Budeme představovat asi 50 sportů," upřesňuje předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. 

Na Černé louce a v Loděnici u Slezskoostravského hradu vznikne multifunkční prostor, kde si vybere opravdu každý, kdo bude mít chuť sportovat. Nebude chybět samozřejmě atletika, beach aréna, pumptrack nebo například  lezecká stěna. "Děti, dospělí i senioři budou mít možnost si vyzkoušet letní olympijské disciplíny, naučit se je provádět správně a zažít fajn čas," popisuje primátor Ostravy Tomáš Macura a náměstek hejtmana MS kraje Stanislav Folwarczný ho doplňuje: "Sportovní oddíly budou mít možnost udělat si nábor a získat nové talenty."

Fanoušci budou mít samozřejmě k dispozici i obří obrazovky, na kterých mohou sledovat přenosy a fandit našim sportovcům. "Vědět, že jsou tam nadšené desítky, stovky a tisíce malých dětí, které jásají a křičí vaše jméno, to dodává takovou energii, která se nedá nikde jinde získat," potvrzuje olympionik bývalý krasobruslař Tomáš Verner. 

Olympijský festival potrvá od 24. července do 9. srpna a protože budou prázdniny nabídne i příměstské tábory. Program festivalu bude ale zaměřen i na seniory. 
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 19.11. 22:45
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 19.11. 22:45
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 19.11. 22:45
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků