Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chcete prožít olympiádu na vlastní kůži? Přijďte v létě na Olympijský festival do Ostravy

Téměř padesát sportů si budou moci v Ostravě vyzkoušet fanoušci na vlastní kůži v rámci Olympijského festivalu, který se v létě bude konat v průběhu olympiády v Tokiu. Připraveny jsou ale také víkendové akce do Třince a na Slezskou Hartu.

Ostrava je městem sportu, což se potvrzuje každou další akcí. Například po šampionátu v para hokeji se o ostravských fanoušcích mluvilo po celém světě a Světový pohár v beachvolejbalu v Dolních Vítkovicích byl vyhlášen nejlepším turnajem celého roku. Proto není divu, že v olympijské roce 2020 čeká fanoušky Olympijský festival. "Za prvé chceme podpořit sportovce v Tokiu. Spousta jich pochází z tohoto regionu. Druhá věc je, že se chceme zaměřit na děti. Budeme představovat asi 50 sportů," upřesňuje předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. 

Na Černé louce a v Loděnici u Slezskoostravského hradu vznikne multifunkční prostor, kde si vybere opravdu každý, kdo bude mít chuť sportovat. Nebude chybět samozřejmě atletika, beach aréna, pumptrack nebo například  lezecká stěna. "Děti, dospělí i senioři budou mít možnost si vyzkoušet letní olympijské disciplíny, naučit se je provádět správně a zažít fajn čas," popisuje primátor Ostravy Tomáš Macura a náměstek hejtmana MS kraje Stanislav Folwarczný ho doplňuje: "Sportovní oddíly budou mít možnost udělat si nábor a získat nové talenty."

Fanoušci budou mít samozřejmě k dispozici i obří obrazovky, na kterých mohou sledovat přenosy a fandit našim sportovcům. "Vědět, že jsou tam nadšené desítky, stovky a tisíce malých dětí, které jásají a křičí vaše jméno, to dodává takovou energii, která se nedá nikde jinde získat," potvrzuje olympionik bývalý krasobruslař Tomáš Verner. 

Olympijský festival potrvá od 24. července do 9. srpna a protože budou prázdniny nabídne i příměstské tábory. Program festivalu bude ale zaměřen i na seniory. 
Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

SVS 2000 spol. s r. o.

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Bruntál, Školní 2

od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Státní zemědělský intervenční fond

od 26 730 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků