Otrávení psi v Rýmařově přibývají, ve městě někdo nastražuje návnady

V Rýmařově zatím neznámý pachatel tráví psy jedem. Varování se objevilo na oficiálním facebooku města. Otravy jsou potvrzeny i tamní veterinářkou. Majitelé psů by měli být opatrní, hlavně při volném pohybu psů.

"Konkrétně mám teď jeden případ, ale za poslední období čtvrt roku je to už třetí případ," komentuje situaci veterinární lékařka MVDr. Jana Furišová, která psy ošetřovala.  První dva případy byly zaznamenány před měsícem. "Ti pejsci bohužel nepřežili. Tam byly nervové příznaky a nejsem ani schopná říct, co to byl za jed. Ten aktuální případ je podle příznaků jed na myši," dodává veterinářka.

Majitelé psů si nejsou vědomi, že by jejich zvíře cokoliv podezřelého venku pozřelo. Rýmařovští pejskaři ale údajně našli návnady, kusy masa nebo párky, ve kterých byly ostré předměty. U otrav vždy závisí, jak rychle se pes dostane k lékaři. Léčba aktuálně otráveného psa je podle veterinářky na dobré cestě. Většinou se psi bohužel k veterináři dostanou ve vážném stavu, kdy už je veškerá pomoc marná.

Rýmařovská radnice informaci zaznamenala právě od tamní veterinářky a předala impuls městským strážníkům i státní policii. “Policisté z obvodního oddělení v Rýmařově přijali emailem podnět o údajných otravách psů ve městě. Do současné chvíle se ale policistům nepřihlásila žádná osoba, která by byla tímto protiprávním jednáním poškozena. Přesto se nyní rýmařovští policisté budou celou záležitostí zabývat. V případě, že se někomu zmíněný případ stal, nechť se přihlásí rýmařovským policistům nebo na linku 158,” komentuje situaci mluvčí PČR René Černohorský.

O otravách diskutují také lidé na sociálních sítích: " Na Hornoměstské už 4. otrávený a na Dukelské údajně taky, a to samé kočky. Nevím, který k**tén to dělá ale přála bych mu taky otravu, když mu to zvířátko tak vadí," píše jeden z diskutujících.

Ilustrační foto
Listopad v souvislostech / přednáška

Dnes 17:00 - 22:53
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Den Poezie na téma Otevřete oči!

Zítra 16:00 - 13.11. 22:53
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 13.11. 22:53
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků