Stávka učitelů rozdělila společnost na dva tábory, některé školy se do stávky nezapojily

Školské odbory rozdělily společnost na dva tábory. Jední středeční stávku podporují, druzí s ní nesouhlasí. Týká se to i samotných pedagogů. Řada škol se proto ke stávce nepřipojila.

Názory na středeční stávku některých učitelů se různí a to nejen u veřejnosti, ale i v kruhu samotných pedagogů. Například v Karviné se stávkou nesouhlasili kantoři na základní škole Prameny, ve které tak 6. listopadu probíhala normální výuka.

„V naší škole se nikdo z kantorů ke stávce nepřihlásil, protože jim vadí načasování stávky těsně po podzimních prázdninách a brali by to, jako že mají rodiče za rukojmí. Z mého pohledu, jako ředitelky, požadavky odborů nepřináší do škol zkvalitnění a větší motivaci pro učitele, kteří si zaslouží lepší ocenění,“ řekla Dagmar Glatzová.

V osm hodin ráno začala klasická výuka i v nedaleké Stonavě. Tady ovšem názor nebyl jednotný, přesto se nakonec všichni schodli - nestávkovat.

„Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí bylo nekomplikovat situaci rodičům,“ řekla ředitelka ZŠ a MŠ Stonava Milada Heimerová.

„My jsme se rozhodli do stávky nejít, ale rozhodně ji podporujeme, protože našim úkolem je děti nejen vzdělávat, ale také vychovávat. My je chceme vychovávat k tomu, aby byli důslední, aby si stáli za svým slovem. Takhle je k tomu vedeme a potom nás mrzí, když shora potom slyšíme něco jiného,“ konstatovala výchovná poradkyně Marie Huplíková.

Nestávkovalo se ale i na některých dalších školách v regionu. Například v Opavě se z 29 škol do stávky zapojily jen čtyři, ve Frýdku-Místku výuka probíhala v polovině škol, ve čtyřech z nich se ale učitelé oblékli do černého.
Listopad v souvislostech / přednáška

Dnes 17:00 - 20:41
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Den Poezie na téma Otevřete oči!

Zítra 16:00 - 13.11. 20:41
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 13.11. 20:41
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků