Stávka učitelů rozdělila společnost na dva tábory, některé školy se do stávky nezapojily

Školské odbory rozdělily společnost na dva tábory. Jední středeční stávku podporují, druzí s ní nesouhlasí. Týká se to i samotných pedagogů. Řada škol se proto ke stávce nepřipojila.

Názory na středeční stávku některých učitelů se různí a to nejen u veřejnosti, ale i v kruhu samotných pedagogů. Například v Karviné se stávkou nesouhlasili kantoři na základní škole Prameny, ve které tak 6. listopadu probíhala normální výuka.

„V naší škole se nikdo z kantorů ke stávce nepřihlásil, protože jim vadí načasování stávky těsně po podzimních prázdninách a brali by to, jako že mají rodiče za rukojmí. Z mého pohledu, jako ředitelky, požadavky odborů nepřináší do škol zkvalitnění a větší motivaci pro učitele, kteří si zaslouží lepší ocenění,“ řekla Dagmar Glatzová.

V osm hodin ráno začala klasická výuka i v nedaleké Stonavě. Tady ovšem názor nebyl jednotný, přesto se nakonec všichni schodli - nestávkovat.

„Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí bylo nekomplikovat situaci rodičům,“ řekla ředitelka ZŠ a MŠ Stonava Milada Heimerová.

„My jsme se rozhodli do stávky nejít, ale rozhodně ji podporujeme, protože našim úkolem je děti nejen vzdělávat, ale také vychovávat. My je chceme vychovávat k tomu, aby byli důslední, aby si stáli za svým slovem. Takhle je k tomu vedeme a potom nás mrzí, když shora potom slyšíme něco jiného,“ konstatovala výchovná poradkyně Marie Huplíková.

Nestávkovalo se ale i na některých dalších školách v regionu. Například v Opavě se z 29 škol do stávky zapojily jen čtyři, ve Frýdku-Místku výuka probíhala v polovině škol, ve čtyřech z nich se ale učitelé oblékli do černého.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků