Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloději už se těší na zimu, zabezpečte si pořádně své chaty. Lidem poradí i mobilní aplikace

Blíží se zima a to je každoročně období, kdy stoupá počet vykradených chat a rekreačních objektů. Chatové oblasti se totiž vyprázdní a zloději tak mají volné pole působnosti. Proto je velmi důležité chaty dobře zabezpečit. Poradí vám i mobilní aplikace Zabezpečte se!

Začal podzim a už policisté vyšetřují několik vykradených rekreačních objektů. V Ostravě - Výškovicích ukradl zloděj z chatky postel, oděvy i potraviny za 28 tisíc a v Příboře láhev se zbytkem alkoholu za 60 korun. Poničením chaty ale napáchal škodu 2 tisíce. Takových případů je přes zimu napříč krajem mnoho a tak je důležité chatky pořádně zabezpečit. "Uzamknout veškeré otvory, stavební otvory, dveře, okenice a mříže," popisuje policejní preventista Richard Palát.

Je také důležité schovat se zahrady předměty, které by mohly posloužit k vloupání, jako například žebříky. Schovejte i zahradní nábytek a všechno cenné. Uvnitř objektů přes zimu nenechávejte elektroniku ani kola nebo starožitnosti. Podrobnosti můžete zjistit pomocí mobilní aplikace Zabezpečte se. "Díky teto aplikaci se mohou uživatelé dozvědět, jakým způsobem pachatelé nejčastěji do rekreačních objektů nebo objektů určených k trvalému bydlení vnikají. Obsahuje také seznam certifikovaných odborníků, kteří jsou schopni navrhnout zabezpečení na míru," doplňuje preventista.

Policisté v zimních měsících provádění četné kontroly odlehlých chatových oblastí. Pomáhají jim při tom i psi. Je také dobré přes zimu občas na chatu zajet a vše zkontrolovat. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků