Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při odpalování rachejtlí dodržujete návod. Vyhnete se úrazu

Oslavy konce roku si mnoho z nás nedovede představit bez ohňostrojů, rachejtlí, dělobuchů a další zábavné pyrotechniky. Bohužel ale při novoročním veselí dochází každý rok k řadě úrazů. Zbytečně. Stačilo by dodržovat základní pravidla, které musejí být přesně popsána na všech výrobcích zakoupených legálně.

Zpravodajství po silvestrovských oslavách vypadá každý rok podobně. Ukazujeme vám záběry z jednotlivých měst, která se předhánějí v krásných ohňostrojích. Mnoho lidí má ale také touhu odpálit si nějakou tu rachejtli osobně a to sebou přináší každoročně bohužel i spoustu úrazů. Často kvůli ignoraci návodu. Pozor také na pyrotechniku koupenou na venkovním tržišti. “Měly by se prodávat výrobky, které mají schválen prodej na českém trhu, které mají certifikát CE. Každý výrobek by měl být s českým návodem a podrobným návodem k odpálením,” vysvětluje pyrotechnik  Zbyněk Vařecha.

Důležité je, skladovat pyrotechniku v suchu. Navlhlá by se mohla chovat nevyzpytatelně. Kromě důsledného doržení návodu jsou důležité i další zásady, abychom nepřidali práci hasičům. “K vypouštění rachejtlí, světlic nebo dělobuchů bychom si měli vybrat takové místo, kterým neohrozíme auta, tůje, balkóny. Nemělo by to být blízko nemocnic a nebo domovů pro seniory," radí mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

Pozor by měli dát dospělí také na své děti a nenechat je manipulovat s pyrotechnikou, která je povolená až od 18 let. Mnoho úrazů se stane z důvodu podnapilosti uživatele. Obce mají také vyhláškou stanoveno, kdy se můžou petardy a rachejtle odpalovat.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků