Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První rozsudek v kauze syntetických kanabinoidů. Bezdomovec stráví za mřížemi 8 let

Předloni vyděsila všechny uživatele drog zpráva o syntetickém kanabinoidu, který se objevil v Ostravě. Jeho účinky byly tak silné, že dva lidi zabil a mnoho dalších se předávkovalo. Nyní padl první rozsudek na bezdomovcem, který měl tuto drogu dát kamarádovi. Právě on se stal její první obětí.

Na podzim roku 2018 byli v Komenského sadech v Ostravě nalezeni dva muži v bezvědomí. Jeden z nich později zemřel. Vyšlo najevo, že si zakouřili drogu, o které si mysleli, že je to marihuana. To sice byla, ale chemicky upravená tak, že byla několikanásobně silnější. Vypukla panika. Policie varovala před užíváním této drogy. Přesto se ještě předávkovalo 23 lidí a zemřel i další muž. Policisté později obvinili 20 lidí. Nyní byl vynesen první rozsudek nad bezdomovcem, který ji v parku kouřil s kamarádem. "Tuto drogu měl přinést pan obviněný a nabídl ji panu poškozenému. Společně ji konzumovali. Bohužel ji konzumovali společně s alkoholem," tlumočil obžalobu státní zástupce David Bartoš.

Obžalovanému Lukáši Masnému hrozilo 10 - 18 let. Soud byl k němu nakonec shovívavý. Šlo o nešťastnou událost a prý kamaráda určitě nechtěl zabít. "Soud přistoupil k uložení trestu pod spodní hranicí trestní sazby a uložil obžalovanému trest odnětí svobody v délce 8 let," zopakovala výrok soudu mluvčí soudu Klára Krystynová.

I když byl uložen trest pod spodní hranicí sazby, obžalovaný chtěl ještě méně. "Trest považuji za nepřiměřeně přísný vzhledem k okolnostem případu, kdy poškozený se domníval, že užívá marihuanu, sám ji užil, sám byl ohrožen na životě," vysvětlil postoj k rozsudku obhájce Petr Langer.

Policisté nikdy nezjistili, jak se vlastně do Ostravy dostala. Údajně ji našel bezdomovec v kontejneru. Stopy ale prý vedou do Polska. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy