Na Opavsku brzy ráno uhořel senior, jeho manželku hasiči vyvedli z plamenů

Tragická událost se odehrála brzy ráno v Hrabyni. Při požáru rodinného domku uhořel jeho majitel. Hasiči zachránili zraněnou manželku a záchranáři ji po ošetření převezli do nemocnice. Oheň zřejmě vznikl od kamen.

O půl šesté ráno přivolali svědci hasiče k požáru rodinného domku v Hrabyni na Opavsku. Zasahující jednotka vyvedla z plamenů 72letou ženu a záchranáři ji odvezli do nemocnice v Opavě. Hasiči uhasili požár během krátké doby. "Do Hrabyně ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru HZS MS kraje ze stanice Opava, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Hrabyně, Velká Polom a Mokré Lazce. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za dvacet minut, několik desítek minut jim zabralo dohašování s vynášením zařízení bytu před dům," potvrzuje mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

Bohužel ale také v objektu hasiči našli tělo 81letého majitele, kterému už nebylo pomoci. Příčinu požáru zjišťují hasiči. Podle sousedů měli v domku velký nepořádek a je možné, že při přikládání do kamen mohla do hromad papíru odskočit jiskra. Obětí požáru je údajně bývalý starosta Hrabyně. "Měli tam nepořádek. Už to tam byl s nimi řešit i starosta. Oni vůbec nevycházeli. V poslední době žili nějak divně. Asi si chtěli přitopit," přemýšlela sousedka o příčině požáru.

Předběžná škoda na plameny poničeném domku je odhadována na 100 tisíc korun. Téměř celé dopoledne musela být uzavřena silnice, která kolem domu vedle. Kvůli vodě z hašení byla vozovka silně namrzlá.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Slavičí dům / premiéra představení nedobrovolných herců

22.03. 18:00
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků