Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Od střelby v nemocnici uplynul měsíc. Policisté vyslýchají svědky a zjišťují motiv

Je to už měsíc, kdy ve Fakultní nemocnici v Ostravě vystřílel Ctirad Vitásek čekárnu plnou lidí. Policisté na případu stále intenzivně pracují, ale žádné nové informace už nesdělují. Motiv masového vraha je tak stále v rovině spekulací. Podle příbuzných se domníval, že má rakovinu a lékaři ho neléčí. Stále je také nejasné, kde vzal zbraň, kterou zabíjel.

10. prosince všechny šokovala událost, která se odehrála v ostravské fakultní nemocnici. Ctirad Vitásek vytáhl v čekárně plné lidí pistoli a začal je doslova popravovat ranou do obličeje. Celkem usmrtil 7 lidí. Pak, po honičce s policií, spáchal sebevraždu. Při vyšetřování se policie mimo jiné zaměřila na motiv a také na zbraň. Tu měl totiž nelegálně. Ani po měsíci ale závěry kriminalisté nechtějí komentovat. "Neustále pracuje kriminalistická technika, udělaly se prohlídky určitých prostor, pracuje se na motivu, zajímá nás původ zbraně. To jsou všechno věci, na kterých policie pracuje a nejen policie," uvedl ředitel PČR MS kraje Tomáš Kužel.

Důležité slovo budou mít soudní znalci. Přizván byl odborník na balistiku, psycholog i lékař. Motivem může být podle expertů tzv. hypochondrická deprese. Podle příbuzné si prý totiž Vitásek myslel, že má rakovinu. Lékaři ale nic podobného nezjistili a to ho deptalo. Policisté motiv zatím nepotvrdili. Mezitím se také rozpoutala debata o zabezpečení nemocnic a dalších měkkých cílů. "Ochrana měkkých cílů je prioritou ministerstva vnitra. My na to máme projekty a programy a určitě počítáme s prostředky i do budoucna. Koneckonců i fakultní nemocnice použila peníze z některých projektů na například školení personálu," řekl ministr vnitra Jan Hamáček.

Stále také běží sbírka. Aktuálně do ní lidé poslali asi 10 milionů korun. V únoru by mělo být vyplaceno pozůstalým a obětem 300 tisíc korun. Sumu věnuje stát, kraj a Ostrava. Vyšetřování podle odhadu dozorujícího státní zástupce Davida Bartoše potrvá asi půl roku. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy