Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji přibývá každým rokem dopravních nehod. Příčiny se ale nijak nemění

Jistě jste sami zaznamenali, že aut v ulicích stále přibývá. Z houstnoucím provozem samozřejmě také přibývá každý rok dopravních nehod, což potvrzují i policejní statistiky. V loňském roce v Moravskoslezském kraji přibylo 545 bouraček, při kterých zahynulo 53 lidí.

Loni v srpnu se na silnici u Starého Jičína srazila dvě osobní auta. Následky byly tragické. Čtyři lidí zemřeli. Viníkem byl 39letý Slovák, který vjel do protisměru. Tato nehoda byla nejtragičtější událostí na silnicích našeho kraje v uplynulém roce. Celkem se stalo 10 250 dopravních nehod, což je o asi 5 procent více, než o rok dříve. 476 řidičů bylo opilých a nebo zdrogovaných. "Není to tak, že by řidiči byli neukázněnější, ale je to množstvím vozidel, množstvím řidičů i mladých řidičů a samozřejmě počtem účastníků silničního provozu," vysvětluje náměstek ředitele PČR MS kraje Libor Schejok.

Příčinám opět dominuje nesprávný způsob jízdy. Následuje nedání přednosti a nepřiměřená rychlost. A co si vlastně máme představit pod nesprávným způsobem jízdy? Je to vše, co za volantem dělat nemáme a přesto to děláme. Nevěnujeme se pak plně samotnému řízení. Typické je telefonování. "Je zajímavý trend. Moderní vozidla mají zabudované hands free, ale polovina řidičů vůbec neví, že to tam má," kroutí hlavou dopravní policista Petr Štencl.

Obětí bylo na cestách 53. Z toho 31 zahynulo v autech, 8 na motorkách, 4 na kolech a 10 bylo chodců. V tomto roce se chtějí policisté z našeho kraje zaměřit na mobily za volantem, ježdění v levém pruhu, na zranitelné účastníky provozu, tedy chodce, cyklisty a motorkáře a také na technický stav kamionů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy