Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zima má v našem kraji první oběť. Pod mostem v Ostravě zemřel bezdomovec

Téměř každý rok v zimě bohužel zemře i v našem kraji nějaký bezdomovec. I když jim terénní pracovníci nabízejí ubytování v azylových domech, je stále mnoho těch, kteří chtějí zůstat na ulici. I letošní zima už si vyžádala první oběť. V Ostravě zemřel bezdomovec, který přespával pod mostem.

V Ostravě žije už několik let přibližně 900 bezdomovců a asi polovina z nich je stále na ulici. Odmítání pomoci se nevyplatilo jednomu z těch asi nejstarších. Žil přímo u pilíře viaduktu na Mariánskohorské ulici u Kauflandu. Jeho tělo našli pracovníci radnice, kteří po něm přišli uklidit nepořádek. "V odpoledních hodinách bylo v Ostravě - Mariánských Horách nalezeno tělo mrtvého muže. Následně bylo zjištěno, že jde o  73letého muže bez přístřeší. Policisté neshledali známky cizího zavinění," potvrzuje mluvčí policie Eva Michalíková.

Jeho kolegové, kteří mají nedaleko postavené dřevěné boudy, ho údajně neviděli 4 dny, což by znamenalo, že zemřel v pátek. To se teploty v noci pohybovaly kolem nuly a ani přes den nebylo moc teplo. Hromady pet lahví od vína navíc naznačují, že hodně pil. To bývá jeden z důvodů, proč bezdomovci odmítají nocovat v azylových domech. Je jich ale více. "Chodí tam feťáci a zloději. Raději budu bydlet tady," říká známý mrtvého bezdomovce.

Bezdomovci mají přitom mnoho možností, jak zimu bezpečně přečkat. Ostrava provozuje tzv. zimní program. "Zimní program realizujeme s Charitou Ostrava a Armádou spásy. pravidelně na něj poskytujeme 300 tisíc korun," říká mluvčí Ostravy Andrea Vojkovská.

Příčinu úmrtí musí potvrdit soudní pitva. Alkohol a zima je ale v podobných případech fatální kombinace. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy