Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj bodoval na veletrhu Go a Regiontour v Brně. Zvítězil s nejlepším produktem cestovního ruchu

Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour během 4 dnů navštívilo více než 30 tisíc lidí. Jako každoročně se tam prezentoval i MS kraj, který si vůbec poprvé odnesl 1. cenu v kategorii nejlepší turistický produkt za projekt Technotrasa, který nabízí 30 technických atraktivit.

Ani letos nechyběl na tradičním veletrhu cestovního ruchu Go a Regiontour v Brně MS kraj. Návštěvníky veletrhu lákal nejen jak na technické atraktivity, tak třeba na Slezskou Hartu , do Beskyd a společně s Olomouckým krajem i do Jeseníků.

„V tomto roce nás zvlášť potěšilo, že jsme dostali 1. cenu za produkt v MS kraji, je to produkt Technotrasy, jsou to technické památky, které jsou v našem kraji, je to také úzkokolejka v Třemešné, potom je to muzeum Kosárna v Karlovicích a různé doly, které dneska se zpřístupňují jako technické památky a rodiny s dětma můžou tyhlety památky navštěvovat,“ dodává náměstek hejtmana MS kraje Jan Krkoška (ANO).

Velký zájem byl také o projížďky unikátní elektrolodí Harta na Slezské Hartě, která získala povolení vozit turisty loni v listopadu. 

„Byly tady už paní učitelky, které si to chtěly objednat, nicméně jsme je odkázali na Mikroregion Slezská Harta,“ dodává koordinátorka cestovního ruchu MěÚ Bruntál Pavlína Konečná.

Lidé se tady seznámili i s turistickou oblastí Krajina břidlice, která je zavede do oblastí, kde se v minulosti dobývala břidlice.

„Momentálně nabízíme atraktivity Budišovska, Vítkovska a Oderska, jsou to vlastně turistické atraktivity otevřené v posledních 12 letech. Je to muzeum břidlice, Flascharův důl, který se bude otevírat v květnu, Raabova štola a naučné stezky po břidlici,“ přibližuje Lumír Moučka z expozice Krajina Břidlice.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet i spoustu dalších atrakcí jako například rýžování zlata nebo paddelboarding.
Vítání svátků jara v Bašce

04.04. 09:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ZRUŠENO!!!Velikonoční jarmark v Bílovci

04.04. 09:00
Celý MS kraj, Zámecké nádvoří, Bílovec

Meolia Trade v.o.s. - Plzeňský kraj

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

CUKROVAR VRBÁTKY a.s.

od 20 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

EUROVIA CS, a.s. - OSTRAVA

od 28 000 do 31 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků