Dvě kamarádky z Karvinska okrádaly důchodce. Vymýšlely finty, aby se vloudily do bytů

Často se v našem zpravodajství snažíme varovat seniory před podvodníky, kteří se pod nejrůznějšími záminkami snaží dostat do jejich bytů a pak je okradou. Tentokrát ale přinášíme dobrou zprávu. V Karviné policisté zadrželi dvě ženy, které mají na svědomí 5 takových případů.

Od listopadu loňského roku vyšetřovali karvinští policisté několik případů okradených seniorů. Nejstarší paní bylo 83 let. Všichni shodně vypověděli, že se jim do bytu vloudila buď jedna nebo dvě ženy a pod nejrůznějšími záminkami je okradly. "Díky dobré operativní činnosti se karvinským policistům podařilo ustanovit dvě ženy, které se měly vlákávat do bytů seniorů, odkud jim měly krást věci různého charakteru. Peníze, platební karty nebo třeba elektrickou kytaru," popisuje mluvčí policie Karolína Bělunková.

V jednom z případů dokonce jen 61letého muže odstrčily a poté co upadl na zem, ukradly mu mobil a peněženku. Jindy se vydávaly za známé dcery důchodce a chtěly vrátit dluh. "Požádaly seniora, aby je pozval do bytu, protože jim jeho dcera dluží finance," potvrzuje mluvčí.

Podvodnice  byly obviněny z několika trestných činů a jedna z nich skončila ve vazbě. Jde totiž o recidivistku. Policisté znovu varují, aby senioři nikoho cizího do bytu nepouštěli. "Zvažte koho a zdali vůbec pustíte do svého obydlí. Žádost o finanční prostředky ihned ověřte zpětným zavoláním svým skutečným příbuzným," varuje policejní preventista Lukáš Kendzior. 

Velkou pomocí může být kvalitní kukátko na dveřích a řetízek. V Ostravě si o tato opatření mohou senioři zažádat městskou policii. 
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Praha, Praha Východ

od 40 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail

Anheuser-Busch InBev Czech s.r.o. - PRAHA

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

KONOTECH, s.r.o. (DLE ZAKÁZEK)

od 10 700 do 10 900 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků