Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji začne fungovat tzv. "homesharing" pro autistické děti. Ulehčí to jejich rodinám

V Moravskoslezském kraji začne fungovat tzv. homesharing. Jde o nový typ péče o děti s poruchami autistického spektra. Funguje jednoduše. Vyškolený dobrovolník se bude o dítě na dohodnutou část dne starat mimo jeho domov.

Moravskoslezský kraj finančně podpoří nový typ péče o lidi s poruchami autistického spektra. Takzvaný homesharing má umožnit rodinám dětí s autismem a těžkým mentálním postižením načerpat síly. Dočasně za ně totiž péči převezme školený dobrovolník. Tento typ péče je v naší zemi novinkou. "Jedná se o pomoc rodinám s autismem. Víme všichni, že se tito lidé starají 24 hodin o své blízké a je to fyzicky i psychicky únavné. My jsme se rozhodli pro tento projekt, protože má těmto rodinám dobrovolnicky odlehčit," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jiří Navrátil. 

Kraj na projektu spolupracuje s neziskovou organizací MIKASA, která se zaměřuje právě na pomoc lidem s těžkými formami autismu a mentálního postižení. Podle odhadů by mohlo v našem regionu využít homesharingu až 2 tisíce rodin. "Finanční prostředky z MS kraje budou sloužit k nastavení toho procesu homesharingu. Budou vytvořeny vzdělávací aktivity pro hostitele, protože ti musejí projít nějakým odborným vzděláváním s ohledem na cílovou skupinu," vysvětluje ředitel neziskové organizace MIKASA Michal Panáček.

Do projektu je v současné době zapojeno asi 15 dobrovolníků, ale vedení kraje by rádo jejich počet zvýšilo. Nyní je čeká školení a v průběhu března či dubna by se měl homesharing rozjet naplno po celém regionu. 
Ukliďme Bašku!

18.04. 09:00
Celý MS kraj, Hospoda U Studny, Baška

ZRUŠENO!!! THE BACKWARDS / koncert Beatles revival kapely

22.04. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Stavební společnost L.M. s.r.o. - okres Pardubice

od 16 740 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

VAS+SVET s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Agency worker company s.r.o. - agenturní zprostř. okresy Domažlice, Plzeň-jih

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků