Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezský kraj je na koronavirus dobře připraven. Hygienici zavedli desítky opatření

Krajská hygienická stanice uspořádala ve svém sídle v Ostravě tiskovou konferenci. Téma je asi každému jasné. Výskyt koronaviru a možnosti ochrany. V naší zemi se zatím žádný případ tohoto onemocnění nepotvrdil.

O epidemii koronaviru už jistě slyšel každý. Naší zemi se ale zatím vyhýbá. V MS kraji byli zatím 3 pacienti, kteří onemocněli po návratu z Asie. Ani u jednoho se ale virus nepotvrdil. Hygienici řešili ještě dalších 5 osob, u kterých nemoc hrozila. Nakonec ale nebyly nutné ani testy. "V současné době spíše kozultujeme. Obavy mají především firmy. Jejich zaměstnanci se vracejí z dovolených ve Vietnamu, Indonesii, Thajsku a my na to máme vytvořen algoritmus, máme dotazníky, kde se pohybovali, na kterém letišti přestupovali apod., protože to je pro nás důležité," popisuje ředitelka KHS Ostrava Pavla Svrčinová. 

Na pacienty nakažené koronavirem je náš kraj podle odborníků dobře připraven. Záchranná služba disponuje třemi speciálními týmy zdravotníků. Ti jsou připraveni vyjet na zavolání na linku 155, kde operátoři nyní nově zjišťují i zda pacient nebyl v zemi, ke virus řádí. "V případě, že se zjistí pozitivní cestovatelská anamnéza, tak se primárně k takovému pacientovi vysílá tým pro specializované činnosti. Ten je vyškolen a umí zasahovat v tom nejvyšším stupni biologické a chemické ochrany," vysvětluje zástupce ředitele HZS MS kraje David Holeš. 

Připraveny jsou i krajské nemocnice. V prvé řadě je to Fakultní nemocnice v Ostravě, kde je 56 lůžek infekčního oddělení. Pak také nemocnice v Opavě s 50ti lůžky a Havířovské infekční oddělení disponuje 20 lůžky a v případě potřeby jde rozšířit na dvojnásobek. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

ANILAG s.r.o. - pracoviště

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

COOP Hořovice, družstvo - Hýskov

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

MIDEMA s.r.o. - pracoviště /BLANÁŘ NÁBYTEK a.s./

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků