Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lékárnice volně prodávala v Ludgeřovicích léky na předpis. Poláci ho brali ve velkém

Krajský soud v Ostravě řeší případ lékárnice z Ludgeřovic, která na černo prodávala léky na hubnutí. Tyto léky jsou ale návykové a je možné je prodávat pouze na předpis vydaný lékařem. Jejími klienty byli Poláci a brali je ve velkém. Ženě hrozí stejný trest, jako kdyby prodávala drogy, tedy až 12 let vězení.

Malá lékárna v Ludgeřovicích na Hlučínsku by se asi nikdy nestala ničím zajímavá, pokud by v ní najednou značně nestoupl odběr léku na hubnutí Adipex Retard. Důvod byl prostý. Vedoucí lékárnice Iveta Kukačová totiž začala tento návykový lék na předpis prodávat jen tak, volně. Trvalo to přes tři roky, než to odhalila kontrola. Uplynuly téměř další tři roky a lékárnice je před soudem. "Vydávala bez jakéhokoliv předpisu tyto léky v množství až 100 balení za měsíc polsky mluvícím občanům," popisuje žalobu státní zástupce David Bartoš.

Lék je určený pro léčbu obezity a musí jej předepisovat lékař. Důvod je prostý, obsahuje totiž látku, které je návyková a tak se nesmí brát déle, než 3 měsíce. Jenže to právě mnoho lidí nechce dodržovat a tak si opatřují léky nelegálně. Lékárnice prodala přes 200 tisíc tablet. Lékárnice se ke všemu přiznala. Prý nedomyslela závažnost svého jednání. "Hluboce svého jednání lituji. Ohrozila jsem svou rodinu, kolegyně a provoz lékárny," řekla před soudem obžalovaná lékárnice.

Celkově vydělal lékárna asi 400 tisíc korun. Obžalovaná byla ale pouze zaměstnankyně, takže zřejmě dostávala pouze prémie za to, že se lékárně daří. Nyní ji čeká trest od 8 do 12 let vězení, stejný jako za prodej drog.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy