Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Provozovatelé běžeckých tras jsou více v klidu. MS kraj zavedl víceleté dotace

MS kraj letos poprvé vyhlásil víceletý dotační program na úpravu běžeckých tras v Beskydech a Jeseníkách. Pro poskytovatele této služby měl k dispozici zhruba 11 milionů korun. Stačilo si o ně požádat.

V Moravskoslezském kraji je více jak 700 km běžeckých tras. Kvalitně upravené stopy jsou i díky krajskému úřadu, který na tuto službu každý rok poskytuje dotace. V letošní zimní sezóně dotační program zásadně změnil a vyhlásil ho na více let dopředu.  

“A to proto, aby poskytovatelé právě této služby si mohli na základě žádosti také nakoupit za své peníze techniku a měli jakousi jistotu, že kraj právě podpoří tu službu jako takovou,” říká Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje

“V rámci MS kraje patříme k největším upravovatelům a už 15.sezónu vlastně se snažíme utvářet běžkařům kvalitní běžkařské podmínky a ty trasy jsou velice navštěvované, těší se velké oblibě. Dluží se poděkovat MS kraji za tu podporu, kterou dlouho dobu, dlouhá léta od něj cítíme a můžeme ty trasy upravovat v takovém rozsahu,” uvádí Ondřej Holub, starosta Malé Morávky

 Na úpravu tras v širokém okolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem slouží dvě rolby. Jedna nová, kterou si pořídili loni a jedna starší, kterou využívají na hůře přístupné úseky,  při problémech s padajícími stromy nebo v případě, kdy je třeba něco vyprostit.

Nejoblíbenější trasou je z Mravencovky na Ostružnou a dále pak až na Skřítek 

“Úplně úžasně běžky. Jednou za čas si chodím zaběžkovat a jako je to dobré. Nasněžilo pár cenťáků, takže to je dobré.”

“Jsem teďka poprvé na běžkách, je to super.”

“Poprvé, líbí, super.”

“Stopa je dobrá až na to, že jsem několikrát spadla, ale jinak se tady běžkuje dobře.Jsme tady se školou a já stojím poprvé na běžkách, takže mi to moc nejde, ale snažím se.”

“Běžkuje se mi úplně výborně, jsem na tom podruhé v životě, takže nedokážu odhadnout, jestli je dobrá nebo špatná, ale aspoň nějaký pohyb trošku.”

Zatím to vypadá, že za letošní zimní sezónu bude stát úprava běžeckých tras více než půl milionů a Moravskoslezský kraj na ni přispěje zhruba třemi sty tisíci korunami.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy