Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj vyčlenil miliony na opatření proti koronaviru. Ruší se akce nad 500 návštěvníků

Také v Moravskoslezském kraji zasedala kvůli koronavirové infekci bezpečnostní rada. Její poselství je jasné: není žádný důvod k panice, ale namístě je určitě opatrnost. Zrušeny budou větší akce a sociální a zdravotnická zařízení zakáží návštěvy. Informace budou epidemiologové poskytovat i na tísňové lince 112.

Bezpečnostní rada kraje je v případě našeho regionu poradním orgánem MS kraje pro přípravu na krizové situace. Velí ji hejtman Ivo Vondrák, který kvůli koronaviru svolal na pondělí zasedání. Výsledkem porady odborníků, šéfů složek IZS a politiků je hlavně snaha o uklidnění obyvatel. Není důvod k panice. "Chceme vyzvat všechny občany, aby nepropadali panice. Nic zásadního se neděje, aby bylo nutné vykupovat potraviny a hlavně, aby nevykupovali ochranné pomůcky. Potřebují je naši zdravotníci," uvádí hejtman Ivo Vondrák. 

Bezpečnostní rada schválila na problematiku koronaviru deset milionů korun. Poslouží např. na nákup pomůcek jako jsou roušky a obleky pro zdravotníky. Od úterý také mohou lidé volat své dotazy kromě hygienické stanice i na tísňovou linku 112. Pracovníci jsou k dispozici nepřetržitě 24 hodin. "Veškeré informace jsou velmi přehledně uvedeny na stránce krajské hygienické stanice a zdravotnické záchranné služby a pokud pacienti nebo volající mají nějaké dotazy, mohou se obrátit i na linku 112," říká Petr Jaššo ze Zdravotnické záchranné služby MS kraje.

Rada také doporučila zákaz návštěv ve zdravotnických a sociálních zařízeních a zrušení akcí na 500 návštěvníků. Nově začal vzorky pacientů zkoumat i zdravotní ústav Ostrava. "Odebíráme vzorky průběžně. Jen během dnešního dne jsme odebrali 5 vzorků a právě teď se zařizuje další pacient," potvrzuje ředitelka KHS v Ostravě Pavla Svrčinová.

Doporučení dostaly také vysoké školy, aby neorganizovaly výjezdy studentů a nepřijímaly zahraniční studenty z rizikových oblastí. V MS kraji není zatím žádný potvrzený případ koronaviru. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků