Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Starostky Těšínů nedoporučují lidem kvůli nákaze koronavirem chodit přes hranici

Dva lidé jsou od úterý hospitalizovaní s nákazou koronavirem v nemocnici v polském Těšíně. Situace má přesah i na české území, protože hranice mezi Českým a polským Těšínem je volně průchodná a žádné kontroly se tam nedělají.

Jedním ze dvou pacientů, kteří jsou nyní s nákazou koronavirem hospitalizovaní v polském Těšíně, je učitelka. Ta přišla do kontaktu s mnoha lidmi, včetně žáků dvou základních škol. 

Poláci už učinili řadu opatření. Hygienici dohledávají všechny, se kterými nemocní přišli do kontaktu. Školy jsou zavřené a na obou stranách hranice byly zrušeny veřejné akce.  

Na hranicích se neprovádějí žádná preventivní opatření. Pohyb na hraničních mostech je zcela volný. 

“Absolutně se nebojím. Podle mě to je jenom taková zástěrka něčeho. Já se určitě nebojím,” reagoval muž z Českého Těšína. 

V průběžném kontaktu jsou obě starostky těšínského dvojměstí. 

“Žádáme opravdu občany našeho města, aby zvážili cestu do polského Těšína. Hned ráno jsem byla v kontaktu před sedmou hodinou telefonicky s paní starostkou, kdy jsem ji informovala o tom, že budu informovat všechny starosty a primátory od Jablunkova až po Havířov, aby stejně jako i my dali na vědomí, že doporučuji svým občanům zvážit cestu do polského Těšína,” řekla starostka Českého Těšína Gabriela Hřebačková (NEZ).

“Čím méně přeshraničního pohybu, tím lépe. My sami doporučujeme našim občanům, aby raději omezili své venkovní aktivity a raději zůstávali doma a co nejméně se kontaktovali s jinými lidmi,” dodala starostka polského Těšína Gabriela Staszkiewicz. 

Všechna přijatá opatření mají zpomalit rozšiřování nákazy.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků