Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nošovice zahájily výrobu elektromobilů pro celou Evropu

Automobilka Hyundai představila první elektromobil, který se bude vyrábět na území České republiky. Jmenuje se Kona Electric a v Nošovicích plánují v prvním roce vyrobit 35 000 kusů.

Kona Electric se stává prvním čistým elektromobilem vyráběným u nás. „Zahajujeme výrobu pro celou Evropu. Není to obyčejný elektromobil, ale je to hi-tech v podání značky Hyundai,“ zdůraznil generální ředitel Hyundai Motor Czech Martin Saitz.

„Je to naprosto skvělá zpráva pro český automobilový průmysl a také pro Českou republiku. Elektromobilita je dnes zásadní přelomový trend pro automobilový průmysl a to, že se bude vyrábět i v Čechách znamená, že se nám daří ten trend zachytit,“ dodal výkonný ředitel AutoSAP Zdeněk Petzl.

Jihokorejská automobilka investovala do přípravy výroby téměř 1,8 miliardy korun. A vyplatilo se: výsledkem je elektroauto o výkonu 150 kW a dojezdu 484 kilometrů. A tento počin je i dobrou zprávou pro náš region.

„Je to závazek a zodpovědnost značky Hyundai vůči České republice dát sem nejmodernější produkt. Dává to jistotu všem zaměstnancům v Nošovicích na dalších pět až deset let,“ vysvětlil Martin Saitz.

Hyundai vyrobí v Nošovicích přes 300 tisíc aut ročně a zaměstnává 3300 lidí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků