Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koronavir překazil dětem ozdravný pobyt na horách

Přestože jsou v celé zemi kvůli koronaviru zavřené všechny školy, někteří žáci si společně s učiteli užívají ozdravný pobyt na horách. Další turnusy jsou však v ohrožení.

Děti ze dvou základních škol v Havířově mají štěstí. Jejich právě probíhající ozdravný pobyt u přehrady Morávka v Beskydech se rušit nebude. Mnoho jiných školáků však má smůlu. Některé další naplánované pobyty se totiž s odvoláním na riziko nákazy koronavirem ruší. 

“My jsme vlastně na tento ozdravný pobyt vyjeli ještě před uzavřením školy, takže nás se opatření uzavření netýká. Jsme tady v takové uzavřené oblasti, což je v tomto období vlastně to nejlepší, co je,” řekl ředitel ZŠ Školní v Havířově Martin Svoboda. 

Každý den učitelkám telefonují rodiče a zajímají se o zdravotní stav svých dětí. Těm pobyt na horách svědčí a některé by si pobyt na čerstvém vzduchu s chutí prodloužily. 

“Jsem rád, že jsem ve škole v přírodě. Hrajeme tu hry a dobře se nám tady dýchá,” chválil školák.

“Domnívám se, že tady jsme ve velmi dobrém prostředí a určitě tady ten koronavirus nehrozí, ba naopak děti jsou na čerstvém vzduchu. Hodně dětí je tady, co mají problémy s dýcháním,” uvedla učitelka a zdravotnice Velika Rusanová.

O tom, které další ozdravné pobyty se zruší a které se budou konat, se ještě jedná.

“Ti, co pojedou 1. dubna, tak to je ještě na zvážení rodičů a vedení školy. otázkou je, jak se ještě všechno vyvine po dnešním jednání vlády,” sdělila náměstkyně havířovského primátora Jana Feberová.

Konání ozdravných pobytů záleží nejen na rodičích, ale také na rozhodnutí vlády.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

DORAPO Work s.r.o.

od 15 900 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

T&T Czech Brands s.r.o. - pracoviště

od 23 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební služby Pospíšil s.r.o.-1

od 20 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků