Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zlodějce hrozí za krádež konzerv a oplatků 8 let. V době nouzového stavu jsou tresty přísnější

Po vyhlášení nouzového stavu se v celé zemi změnila řada věcí. Jedná důležitá změna se týká lidí, kteří i v této době hodlají páchat trestnou činnost. Vůbec si možná neuvědomují, že jim hrozí daleko vyšší tresty. Ve Frýdku-Místku zadrželi policisté ženu, která kradla v obchodě potraviny. Za lup v hodnotě 70 korun může jít do vězení až na 8 let.

Výjimečný stav znamená mimo jiné i výjimečné tresty, což asi nepochopila 37letá recidivistka z Frýdku-Místku a zašla si na nákup do obchodu. Ne všechno zboží ale zaplatila, což neušlo ostraze obchodu. Ochranka ji zadržela a zavolala policii. "V pátek v podvečer měla odcizit 37letá letá žena v prodejně ve Frýdku - Místku dvě oplatky a dvě konzervy. Zboží v hodnotě nedosahující ani 70 korun ukryla pod oděv a prošla přes pokladní zónu bez placení. Skutku se dopustila, přestože byla v posledních třech letech za uvedené jednání odsouzena. Kriminalisté ženu obvinili z trestného činu krádeže, hrozí jí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let (za „běžného“ režimu šest měsíců až tři léta; informace o právní kvalifikaci u některých trestných činů v době nouzového stavu," popisuje mluvčí PČR Soňa Štětínská.

Maximální hranice trestní sazby je tak téměř trojnásobná a dá se očekávat, že soud ji využije vzhledem k tomu, že žena nekradla poprvé. Tresty jsou v době nouzového stavu zvýšené, protože stát musí za mimořádných okolností využít kapacity bezpečnostních složek na zajištění běžného fungování společnosti a například honění drobných zlodějíčků je plýtvání silami policie. " Jako prioritní je pro Policii ČR zajišťování úkolů vyplývajících z usnesení vlády v podobě režimových opatření na zhruba dvou desítkách hraničních přechodů na státních hranicích se Slovenskem a Polskem vzhledem k pohybu osob," popsala dále mluvčí aktuální úkol policistů MS kraje.

Policisté také kontrolují dodržování krizových opatření návazných na vyhlášení nouzového stavu např. uzavření obchodů. Za víkend zkontrolovali přes 500 prodejen a nezaznamenali žádné porušení opatření. Policisté vykonávají službu v upraveném režimu, jehož cílem je minimalizovat kontakt s občany při řešení každodenní agendy. Samozřejmostí je ale stále plnění úkolů vyplývajících ze zákona. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků