Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hygienička: MS kraj máme pod kontrolou. Máme prvního vyléčeného pacienta

Moravskoslezský kraj má prvního vyléčeného pacienta. Z Fakultní nemocnice Ostrava byla propuštěna žena, která měla po dvoutýdenní hospitalizaci negativní testy na nový koronavirus. Jde o 4. případ v celé zemi. Hejtman v pátek potvrdil, že nákaza je v našem regionu pod kontrolou.

Nákaza novým typem koronaviru je v  MS kraji stále pod kontrolou a dokonce už máme prvního vyléčeného pacienta. Tyto pozitivní informace dnes přinesl brífink po zasedání krajského krizového štábu. Žena, která se léčila ve fakultní nemocnici, byla propuštěna do domácího léčení. V této nemocnici zůstávají stále další dva nakažení. Jejich stav je ale dobrý. "Paní, která byla hospitalizována ve FNO byla testována negativně a byla propuštěna do domácí izolace," potvrzuje ředitelka KHS Ostrava Pavla Svrčinová. 

Špatnou zprávou bohužel je, že zásilka 500 tisíc roušek, kterou si kraj objednal, byla zabavena v Maďarsku. Nicméně hejtmanství okamžitě zareagovalo a nakupuje 270 tisíc roušek, které se dají i vyprat. "Nakupujeme a postupně dáváme do oběhu 270 tisíc roušek, které se dají až 100 krát vyprat," dodává hejtman Ivo Vondrák.

Od pátečních 12 hodin byl také znovu spuštěn objednávkový systém, pro lékaře, zubaře a další lékaře, kteří potřebují ochranné respirátory. Registrace je nutná na webových stránkách MS kraje. Další pozitivní zprávou je, že epidemie sebou přinesla pokles kriminality. "Zaznamenali jsme snížení kriminality. Spousta obchodů je zavřena, takže ani drobné krádeže nejsou v tak masivním měřítku, jak bývaly," vysvětluje ředitel PČR MS kraje Tomáš Kužel.

Krajský úřad také spustil webovou aplikaci "Spolu to dáme," kde mohou občané nabídnou i poptat jakékoliv služby. Například hlídání dětí, venčení psa či šití roušek. Adresa je:  spolu.msk.cz. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků