Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pendleři podle hygieniků obchodují s povolenkami na přejezd hranic

Pendleři podle hygieniků začínají hazardovat se zdravím. Jen v Moravskoslezském kraji jich denně překročí hranice tisíce a údajně začali obchodovat s povolenkami na přejezd. V případě že se někdo z nich nakazí, je pak velký problém dohledat jeho kontakty.

Lidé, kteří se vracejí ze zahraničí jsou velký problém. Po jednání krizového štábu to oznámil hejtman Moravskoslezského kraje. Zvláště, pokud se například z letiště v Praze přepravují vlakem do Ostravy. Zároveň vyzval vládu, aby řešila pendlery, kterých denně překročí hranice tisíce: "Bohužel problém největší je ten, že u těch pendlerů nejsme schopni dohledat jejich kontakty," řekl Ivo Vondrák.

Ředitel Moravskoslezské policie Tomáš Kužel ve středu potvrdil, že počty pendlerů jsou opravdu vysoké: "Za předposledních 24 hodin bylo 11 tisíc pendlerů denně a za včerejšek to bylo 7 tisíc pendlerů."

Podle hygieniků se navíc začaly objevovat případy, kdy pendleři hazardují se zdravím a to nejen svým: "máme zvěsti, že snad na hranici dochází k nějakému obchodování s těma povolenkama na přejezd hranice, takže je to velice nebezpečné z toho epidemiologického hlediska," sdělila ředitelka Krajské hygienické stranice Ostrava Pavla Svrčinová.

Policie o falšování povolenek zatím nic neví, eviduje zatím pouze řidiče, kterým například na hranici povolily nervy: "Máme i zajištěné řidiče, kteří to prostě nevydrželi a napadli hlídku policie," řekl policejní ředitel.

V rámci celkového počtu nakažených v kraji tvoří dvě třetiny lidé, kteří byli dohledáni na základě kontaktů infikovaných. Hygienici také potvrdili, že část lidí má téměř bezpříznakový průběh nemoci a že každý kdo je v nařízené karanténě bude po jejím skončení testován.Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků