Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotnice z Novojičínska, která je pozitivní na Covid-19, zřejmě nepochybila. Ředitelka KHS se jí omluvila za nepřesné informace

Novojičínská zdravotnice, která je pozitivní na COVID-19, údajně nepochybila. Za nepravdivou informaci, že docházela do práce i s příznaky onemocnění, která zazněla na brífinku po zasedání Krizového štábu Moravskoslezského kraje, se jí osobně omluvila ředitelka KHS Ostrava Pavla Svrčinová.

"Dne 27. 3. 2020 byla na tiskové konferenci po jednání bezpečnostní rady Moravskoslezského kraje poskytnuta nepravdivá informace o docházení do zaměstnání zdravotní sestry onkologického oddělení v době kdy, již byla zjevně nemocná. Bohužel tato informace nebyla pravdivá, bohužel jsem si v tomto případě neověřila informace poskytnuté mými podřízenými. Moje jednání nemělo poškodit danou pracovnici ani společnost Agel a.s. Dnes jsme se telefonicky a e-mailem této zdravotní sestře omluvila. Omluva byla zaslána i vedení jejího zaměstnavatele Agel a.s.," stojí v prohlášení a omluvě ředitelky Krajské hygienické stanice se sídlem v Ostravě Pavly Svrčinové. 

Toto vyplývá i z vyjádření mluvčí Nemocnice Nový Jičín Radky Miloševské, které jsme zveřejnili v původní reportáži. “Zdravotní sestra nejevila příznaky onemocnění a ihned po pocítění prvních symptomů nastoupila do pracovní neschopnosti. Průběh jejího onemocnění je aktuálně velmi mírný, proto zůstává v domácím léčení. Nemocnice okamžitě ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí provedla všechna opatření k zamezení šíření nákazy. Všem zdravotníkům, kteří s nakaženou přišli do kontaktu, byla nařízena karanténa a podstupují odběr vzorků,” vysvětluje mluvčí.

Bohužel i přes nedorozumění se ale nemění nic na tom, že na testy musejí další zdravotníci i všichni pacienti ambulance.  “Museli jsme uzavřít celé oddělení, vyšetřujeme všechny pacienty, kteří tam jezdili na infuze a na chemoterapie, všechny lékaře. Všechny jsme postavili do karantény a všichni procházejí vyšetřením.” 

Hygienici také znovu varují, aby lidé dodržovali doporučení a stýkali se jen s nejbližší rodinou, nosili roušky a při prvních příznacích nemoci zůstali doma v karanténě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků