Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fakultní nemocnice Ostrava má dva nakažené lékaře

Nákaza koronavirem už se dostala i do ostravské fakultní nemocnice. Ta hlásí, že dva její lékaři měli pozitivní test na nemoc COVID-19. V nemocnici byla přijata příslušná opatření, která mají zamezit dalšímu šíření nákazy. Zároveň se provádějí testy u všech zaměstnaců, kteří přišli s lékaři do kontaktu. V nemocnici bylo nařízeno maximální omezení pohybu.

Oba lékaři jsou z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. V současnosti jsou v domácím ošetřování. Informaci potvrdila ve středu odpoledne mluvčí nemocnice Petra Petlachová: "Laboratorně se u nich potvrdilo onemocnění COVID-19. O této skutečnosti jsme podle stanovených pravidel informovali Krajskou hygienickou stanici." Jeden z lékařů je bez příznaků a druhý jen s lehkým průběhem.

Nemocnice okamžitě přijala všechna opatření k tomu, aby zabránila případnému šíření nákazy. "Byly provedeny odběry u všech zaměstnanců, kteří přišli do kontaktu s těmito lékaři. Zdravotnický personál uvedené kliniky pracuje v ochranných prostředcích s vysokým stupněm ochrany, používá například bezvýdechový respirátor FFP3."

Ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant nařídil až do vyšetření situace maximální omezení pohybu osob v nemocnici. Ten se vztahuje například i na přítomnost otců po porodu. V preventivní karanténě má celá nemocnice celkem 35 zaměstnanců.

Klinika disponuje 12 lůžky resuscitační péče, 11 lůžky intenzivní péče a vlastními ambulancemi. Její personál poskytuje anesteziologickou péči pro všechny operační i neoperační obory, komplexní resuscitační péči všem kriticky nemocným a intenzivní péči pacientům s akutním selháním a pacientům s hrozícím selháním životních funkcí, dále také pooperační péči pacientům po náročnějších operačních výkonech. Nemocnice všechno organizačně zajistila tak, aby nedošlo k narušení plynulého chodu kliniky.

Podobná situace panuje i v Městské nemocnici Ostrava. Nákaza se tam objevila u pacientky z Domova pro seniory Iris v Ostravě-Mariánských Horách, kterou tam přivezli minulý týden kvůli jinému onemocnění. Neměla žádné příznaky, ale na úkor nového nařízení podstopila test, který koronavirus odhalil. "V karanténě máme 20 lékařů a sester a dočasně jsme museli uzavřít jednu neurologickou stanici a částečně omezit provoz iktové jednotky intenzivní péče," řekla mluvčí Městské nemocnice Ostrava Andrea Vojkovská.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků