Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při výšlapu na Čantoryji by turisté měli dát pozor na zakázané překročení státní hranice

Prodloužený velikonoční víkend bude určitě mnoho lidí chtít strávit pobytem v přírodě. Mnozí zamíří na beskydské vrcholy. S kamerou jsme se byli podívat, jak to vypadá na oblíbené Čantoryji, kde turisté navíc musejí dodržovat zákaz přecházení státní hranice s Polskem.

Ve všedních dnech bývá turistů na Čantoryji málo, ale o víkendech přicházejí na vrchol stovky návštěvníků z české i polské strany. Bohužel, horská chata a všechny stánky jsou uzavřené. Občerstvení si tak turisté musí na vrchol vynést vlastní.  

Přestože to tak nevypadá, státní hranici na Čantoryji hlídají čeští i polští policisté.

“Policisté také namátkově kontrolují takzvanou zelenou hranici a turisticky oblíbené lokality, zda občané dodržují vládní nařízení,” potvrdila policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Namátkové policejní kontroly potvrzují provozovatelé horské chaty. Oslovení turisté se s nimi však nesetkali.  

“Záleží jaké bude počasí. Pokud bude pěkně, tak tady určitě bude plno lidí. Samozřejmě, jestli budou dodržovat rozestupy, to už je jejich věc. Každý bere na sebe riziko. Na polskou stranu se nechceme podívat v žádném případě. My se ještě půjdeme podívat na rozhlednu a jdeme zpátky,” řekl turista. 

“My už jsme tady párkrát byli a co jsme se vyptávali známých, co tady chodí častěji, tak říkali, že tady vůbec nikdo nehlídá. Možná tady bude více lidí, ale nějaká kontrola, to bych neřekl. Já jsem ani o takových kontrolách ještě ani neslyšel, takže bych byl hodně překvapený. kdyby tady něco takového bylo,” dodal další návštěvník vrcholu. 

O velikonočním víkendu by už na Čantoryji měla být otevřena rozhledna. Při očekávaném větším počtu turistů se dají předpokládat i policejní kontroly. Turisté by si tak měli dávat pozor, aby se drželi na území svého státu.

Koronavirus omezuje život lidem v pohraničí. Přes hranici lze přejít jen s propustkou a na vybraných přechodech

VIDEOKLIP: Polákům i Čechům se po sobě stále stýská, nazpívali společnou píseň

Starostky Těšínů nedoporučují lidem kvůli nákaze koronavirem chodit přes hranici

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 34 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail