Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do boje s koronavirem byla nasazena i armáda. Vojáci slouží s policisty, celníky a zdravotníky

Mnozí obyvatelé Moravskoslezského kraje si všimli zvýšeného pohybu vojáků. Také armáda se totiž podílí na bezpečnostních opatřeních souvisejících s pandemii Covid-19. Vojáci slouží na několika frontách.

Do boje s koronavirem jsou v Moravskoslezském kraji nasazení vojáci ze 72. mechanizovaného praporu a 53. pluku průzkumu a elektronického boje. Aktivně pomáhají policistům i zdravotníkům. 

“Máme tady tři skupiny vojáků. První skupina pomáhá Policii ČR na hraničních  přechodech. Pak je tady druhá skupina vojáků z řad studentů univerzity obrany, kteří dneska pomáhají na krajské hygienické stanici při těch monitorovaných rozhovorech a identifikaci případně nemocného člověka. A tou třetí skupinou, tou nejvýznamnější skupinou, kterou dneska můžeme potkávat, tak to jsou čtyři sanitní vozy s odběrovými týmy, které provádějí na základě instrukcí zdravotnické záchranné služby vlastní odběry u těchto občanů, u kterých je podezření, že by mohli být infikováni tím koronavirem, řekl ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava Jaroslav Medek. 

Vojáci mají jasně stanovené úkoly. 

“Naším úkolem je posílení státní hranice v Moravskoslezském kraji ve spolupráci s Policií ČR. Naši vojáci působí na 15 hraničních přechodech,” dodal velitel úkolového uskupení Ostrava Jiří Magerstein. 

Přestože mají vojáci vlastní ochranné pomůcky, v jedné chvíli s díky přijali šité roušky, kterých se jim nedostávalo.  

“Když nastupovala 2. rotace, tak bych chtěl poděkovat společnosti Vestibul interiér, která nám pomohla a dodala na dvouvrstvé roušky pro vojáky, kteří sem nastoupili,” poděkoval velitel posádky Jaroslav Medek. 

Armáda bude v kraji policistům a zdravotníkům vypomáhat minimálně několik dalších týdnů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy